Cer İstanbul'dan sanata büyük destek!

Cer İstanbul'dan sanata büyük destek!

“Cer İstanbul” projesinde İyilik İçin Sanat Derneği ile işbirliğine giden Ege Yapı, “Atölye Cer” ile sanata destek veriyor.

Tarihi Yarımada'da inşa ettiği “Cer İstanbul” projesinde İyilik İçin Sanat Derneği ile işbirliğine giden Ege Yapı, seçkin sanatçıların bir araya gelerek sanat eserleri üretebilmeleri için önemli bir alanı tahsis etti. “Atölye Cer” adıyla faaliyet gösteren merkezde sanat üretimi tüm hızıyla devam ediyor. 

Atölye Cer, hayata geçirdiği projelerde sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı ve Türkiye'de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirildi. Proje, sanatçıların üretim için mekân ihtiyacını karşılayarak tamamen modern ve özgür bir çalışma alanı sağlıyor.
 
Genç sanatçıları desteklemek ve uluslararası platformlarda Türkiye'nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla İyilik İçin Sanat Derneği ile güçlerini birleştiren Ege Yapı, Cer İstanbul projesinde tahsis ettiği alan ile Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların sanat eserleri üretebilmeleri için olanak sağlıyor.

Sağlık Bakanlığı'nın normalleşme dönemi kararlarıyla birlikte Haziran ayında kapılarını yeniden açan Atölye Cer'de sanatçılar hâlihazırda sergilemek üzere 54 tane eser üretti. Üretilen eserlerden ilerleyen dönemde karma bir sergi açılması planlanıyor. Seçkin sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapan Atölye Cer projesinde 17 sanatçı yer alıyor.  

Atölye Cer faaliyetleri, Türkiye güncel sanatından Alla Güner, Batuhan Yaşar Cebli, Betül Bolat, Dilek Yalçın, Furkan Akhan, Hakan Cingöz, Kerem Topuz, Nebahat Karyağdı, Ozan Alpay, Özge Günaydın, Özge Gürkan, Seher Bediha Yılmaz, Sinan Dağ, Şevket Sönmez, Tolga Turan, Zeynep Çilek Çimen ve Zeynep Yazıcı gibi sanatçıların katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Pandemi sürecinde sosyal medya üzerinden başlatılan sanat sohbetleri ise atölyenin yeniden açılması ile birlikte her Çarşamba fiziki olarak gerçekleştirilmeye devam ediyor. Her Çarşamba Atölye Cer'de gerçekleştirilen sanat sohbetleri eş zamanlı olarak https://www.instagram.com/atolyeceristanbul/ sayfasından canlı olarak takip edilebiliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Ege Yapı, Modernyaka projesini görücüye çıkardı
  • 21.01.2022 13:00

Ege Yapı, Modernyaka projesini görücüye çıkardı

Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı tarafından Ispa ...

Cer İstanbul şantiyesinde son durum!
  • 03.01.2022 12:18

Cer İstanbul şantiyesinde son durum!

Emlak Konut GYO ve Ege Yapı işbirliği ile Yedikule'de geliştirilen Cer İstanbul ...

İnanç Kabadayı, gayrimenkul sektörünün en beğenilen CEO’su oldu
  • 30.12.2021 12:24

İnanç Kabadayı, gayrimenkul sektörünün en beğenilen CEO’su oldu

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Türkiye’nin En Beğenilen 50 CEO ...

Ege Yapı'dan 7 milyar TL değerinde 7 yeni proje!
  • 14.12.2021 15:58

Ege Yapı'dan 7 milyar TL değerinde 7 yeni proje!

Ege Yapı, İstanbul ve İzmir'de hayata geçireceği 7 projesinin toplamda 7 milyar ...