Caddebostan Konutları satışa çıktı! Mayıs sonu teslim!

Caddebostan Konutları satışa çıktı! Mayıs sonu teslim!

Caddebostan Konutları’nda 162 ve 170 metrekare büyüklüğünde 4+1 tipinde normal ve dubleks konutlar bulunuyor

 

Han İnşaat tarafından yapılan Caddebostan Konutları satışa çıktı. Caddebostan'da 5 bin 500 metrekarelik bir inşaat alanına sahip olan Caddebostan Konutları 2 blokta toplam 22 daireden oluşuyor. İnşaatı mayıs sonunda tamamlanarak oturuma hazır hale gelecek Caddebostan Konutları'nda 162 ve 170 metrekare büyüklüğünde 4+1 tipinde normal ve dubleks konutlar bulunuyor.

Caddebostan Konutları'nda 800 bin dolardan başlayan konut fiyatları 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Caddebostan Konutları'nda garanti Mortgage'tan yüzde 0.80 faiz oranından konut kredisi kullanılıyor.
Mimar Muzaffer mutlu tarafından tasarlanan Caddebostan Konutları'nda tüm malzemelerin kullanım klavuzlarının yanı sıra, Han İnşaat tarafından 5 yıl boyunca hem inşaat hem de malzeme garantisi veriliyor.

Çok merkezi konumda bulunan ve İstanbul'un en değerli semtlerinden biri olan Bağdat Caddesi Göztepe Hamam Sokak'ta yer alan Caddebostan Konutları, Regnum Residence'ın bitişiğinde konumlanıyor. Toplam 5 bin 67 metrekare inşaat alanı bulunan Caddebostan Konutları'nda yüzme havuzlu, kapalı otoparklar ve fitness merkezi gibi tesisler de bulunuyor. bulunuyor.
 
6 ay önce teslim ediliyor
Han İnşaat'ın sahibi Orhan Saraç, Caddebostan Konutları'nı planlanandan 6 ay önce mayıs sonunda teslim edeceklerini belirterek, “Bu projeyi söz verdiğimiz tarihten 6 ay önce teslim edeceğiz. Burası lüksün tavan yaptığı bir proje oldu. Böyle bir gurur tablosunu ekibimle birlikte ortaya çıkarmaktan dolayı büyük bir sevinç yaşıyoruz” dedi.
İstanbul'da lüksün ve kaliteli konutların tek ismi olmak istediklerini belirten Orhan Saraç, “Bugüne kadar yaptığımız tüm işlerde, firmamızın en önemli özelliği olan güveni ön plana çıkardık. Hep sözümüzde durduk. En kaliteliyi, en özgünü, en beğenilen konutları İstanbulluların hizmetine sunmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.
 
2010'da 4 proje daha gelecek
2010'da yüzde 100'lük bir büyüme hedeflediklerini vurgulayan Saraç, bundan sonraki yıllarda da, çizgisinden taviz vermeden lüks konut yapımına devam edeceğini, kaliteli ve lüks daire denilince akla gelen tek ismin Han İnşaat by Orhan Saraç olacağını vurguladı. 2010'da başlanılacak olan projeler için 40 milyon dolar ciro hedefi koyduklarını açıklayan Orhan Saraç, bu kapsamda İstanbul Fenerbahçe, Caddebostan, Erenköy ve Göztepe'deki toplam 4 projede 250 konut daha yapacaklarını açıkladı.
 
İstanbul'a yılda 10 bin lüks konut
İstanbul'daki lüks konut talebinin yılda 10 bin civarında olduğunu belirten Orhan Saraç, son dönemlerde yapılan lüks konutlar elde kaldı gibi haberlerle karşılaştıklarının da altını çizdi. Saraç, şöyle devam etti:

“Bu sözü edilen lüks konutlar tamamen bizim konseptimiz dışında. Şehrin dışına uzak bölgelere yapılmış, rezidans mantığıyla hareket edilmiş. Şimdi hayalet şehir görüntüsü çiziyorlar. Ataşehir, Maslak, Bahçeşehir, Esenkent, Çekmeköy ve Kurtköy bölgelerinde alıcı bekleyen çok sayıda lüks konut var. Birçok bölgede binalar satılamadan eskimeye yüz tutmuş durumda. İnşaat firmaları yaptıkları konutları bir an önce elden çıkarmak için yüzde 50'yi aşan indirimler yapıyor. Oysa bizim butik ve lüks diye ısrar etmemizdeki en büyük neden, konumumuz, şehrin göbeğinde, lüksün semtinde oluşumuz ve özgünlüğümüz.”

Gayrimenkule yatırım yapan kazanır
Gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin büyümesine olan katkısının artık yadsınamaz bir boyutta olduğunu belirten Orhan Saraç, sektörün 2004-2007 yılları arasında çok büyük sıçrama yaptığını hatırlattı. 2006 yılının Mayıs ayında yaşanan döviz dalgalanmasıyla konut kredi faizlerinin yükseldiğini ve sektörün büyüme hızının yavaşladığını, daha sonra eksiye döndüğünü anlatan Saraç, bazen sıfır satış yapılan dönemlerin bile yaşandığını kaydetti.  2009 yılının Nisan ayından sonra bir hareketlenmenin yaşandığına dikkat çeken Orhan Saraç, bunun en büyük nedeninin ise ertelenmiş talepler ve faiz oranlarındaki gerilemeyi gösterdi.
Türkiye'nin gayrimenkulü seven bir yapısının olduğunun altını çizen Saraç, ucuz konutların yerini artık lüks konut projelerinin alacağını da söyledi.

Ülkenin her yıl 500 bine yakın konut ihtiyacı içine girdiğini de belirten Orhan Saraç, özellikle son 4 yılda arsa maliyetlerinde büyük artışlar yaşandığına dikkat çekti. Proje maliyetlerinin yüzde 50'sinin buradan kaynaklandığını belirten Saraç, “Dolayısıyla orta kesime konut üretebilme imkanı azalmaktadır. İşte bu noktada biz devreye girmekteyiz. Düşük maliyetli orta düzeyde konutlar yerine, lüksün her unsurunun yaşandığı projelerle, bu alandaki açığı kapatmaya kararlıyız” dedi.
 
Farklılaşan proje iş yapacak
Türkiye ekonomisinin 2008 yılı büyüklüklerine tekrar 2014 yılında ulaşabileceğini düşündüğünü de vurgulayan Saraç, “Kriz döneminde oluşan ertelenmiş talebin de katkısıyla yeni dengenin oluşmasının 2012 yılında tamamlanacağını düşünüyorum. 2010 bir toparlanma yılı olacak. 2012′ye kadar yıllık ortalama büyümenin ise yüzde 10'lar seviyesinde olacağını sanıyorum.  Konut kredi faizlerinin yüzde 1′in altına düşmesi ve uzayan vadeler alım kararlarını olumlu etkiliyor. 2009′u yüzde 20 küçülmeyle geride bırakmaya hazırlanan sektörde, alım iştahı artacak. 2010'da yapılacak projeler ise daha rekabetçi olacak. Bunların arasından ise en iyiler ve en özgünler ön plana çıkacak. İşte bu noktada da Han İnşaat devreye girecek” dedi.
 
2010'un inşaat sektörünün toparlanacağı, yap-satın biraz daha hareketleneceği, başlanmış projelerin tamamlanacağı bir yıl olacağını vurgulayan Orhan Saraç, “Biz krizi en iyi şekilde atlatmanın sevincini yaşıyoruz. Gayrimenkul, 2010'da da en iyi yatırım araçlarının başında yer alacak. Bu tür dönemlerde, projelerden daha çok firmaya duyulan güven öne çıkıyor. Tüketici gerçekten konsepti ile örtüşen marka projeleri seçiyor” dedi.
 
Site özellikleri
- 24 saat güvenlik.
- Yüzme havuzu.
- Fitness merkezi.
 
Bina özellikleri
- Kapalı otopark.
- Jeneratör.
- Schindler Asansör.
- Yangın söndürme sistemleri.
- Dış cephede ısı yalıtımlı mantolama.
 
Daire özellikleri
- Tau seramik
- Duravit vitrifiye.
- Hans Grohe batarya.
- Merbau masif parke.
- Dortek monoblok daire iç kapıları.
- Dortek daire dış kapısı.
- Alarm sistemli merkezi güvenlik.
- Kapalı devre kamera sistemi.
- Rehau renkli PVC doğrama.
- Salon ve yatak odasında klima.
- Teka Ankastre beyaz eşyalar.
- Bauformat İthal mutfak.
- Elektrik motorlu panjur.
- Elektrolüx merkezi elektrik süpürgesi.
 
İnşaat teknikleri
- Deprem yönetmeliğine uygun.
- Zemin etütleri yapılmış.
- C 35 sınıfı beton.
- Temel bohçalama sistemli su yalıtımı.
Tel: 0 216 302 5284
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz