Bosphorus City’nin belgeseli de çekildi! 176 bin Tl'ye!

Bosphorus City’nin belgeseli de çekildi! 176 bin Tl'ye!

Gayrimenkul sektörünün ilk büyük temalı lüks konut projesi, satış rekorları kıran Bosphorus City, Fransız-Alman kültür kamu kanalı Arte TV için çekilen “Bosphorus” isimli belgesele eşsiz mimarisiyle konu oldu

 

 
Prestij ve zenginliğin simgesi, güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakan boğaz yalılarının en görkemli örnekleriyle birlikte tam 3 yılda tasarlanan Bosphorus City projesi, yabancı basının da ilgisini çekiyor.
Son olarak Fransız-Alman televizyon kanalı Arte TV, Boğaz'ı konu aldığı “Bosphorus” isimli belgeselin Boğaz mimarisi ile bölümünde eşsiz mimarisiyle dikkat çeken Bosphorus City'e geniş bir şekilde yer verdi.
 
Belgeselin yönetmeni Albert Knetchel, belgesel ile ilgili ön araştırma yaparken, Boğaz şehri inşa edileceği ile ilgili haberleri gördüklerini ve çok etkilendiklerini, projeyi incelediklerinde mutlaka çekecekleri belgeselde yer alması gerektiğine karar verdiklerini söyledi.
 
Haziran ayında çekim için Türkiye'ye gelen 4 kişilik belgesel ekibi ilk olarak Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ile Boğaz'daki yalısında bir araya gelerek, hem İstanbul Boğazı, hem de Bosphorus City projesi hakkında bilgi aldı ve yalıda çekim gerçekleştirdi.
İkinci gün Bosphorus City'nin proje alanında çekim yapan ekip, proje ile ilgili de detaylı bilgi aldı. Boğazın tamamlanmadan önceki geçirdiği aşamaları, Boğaz yalılarını ve Bosphorus City'nin genel görüntüsünü çektiler ve Bosphorus City'den yalı almış bir ev sahibiyle röportaj yaptılar.
 
Belgeselle ilgili bilgi veren Arte TV Editörü Gabriele Ohl, “Bosphorus” belgeselinin bugüne kadar Boğaz konusunda yapılmış en geniş kapsamlı çalışma olacağını vurgulayarak, “Belgeselin Boğaz'da mimari, Boğazda gençlik, Boğazda kadın, Boğazda ulaşım ve trafik ve Boğazda gece hayatı olmak üzere 5 ayrı konu başlığı ve bölümü olacak. Bosphorus City'e Boğaz'da Mimari konu başlığı altında yer vereceğiz. Belgesel 27 Eylül'de 5 gün üst üste her akşam saat 19.30'da yayınlanacak. Boğaz konusunda yapılmış en geniş kapsamlı belgeseli yaptığımız için çok heyecanlı ve mutluyuz” dedi.

Bosphorus City'de 176 bin liraya daire!
Sinpaş GYO'nun Halkalı-K.Çekmece‘de projelendirdiği Türkiye'nin ilk temalı konut projesi Bosphorus City'de  boğaz ve çevresindeki semtler modern ve geleneksel mimari ile yeniden yorumlanıyor.
İstanbul'un yeni Boğaz şehrinde 26 bin m2 büyüklüğünde 720 metre uzunluğunda Boğaz ve yine aslına uygun tasarlanan 2 Boğaz köprüsü bulunuyor.
 
Proje, 63 farklı ev tipi ile toplam 2796 konuttan oluşuyor. 60 ile 645 metrekare aralığında değişen konutların bulunduğu projede ev fiyatları 176.374 TL ile 2.742.162 TL arasında değişiyor. 
 
İlk etap teslimlerinin başladığı projede temmuz sonuna kadar 663 konut teslim edilecek. Proje kapsamında evlerin tamamı 2011 yılı sonuna kadar teslim edilmiş olacak. Böylece, yaklaşık 10 bin kişiye İstanbul'un doyumsuz güzelliklerinin bir arada olduğu yeni bir yaşam alanı sunulacak.
 
 

Bosphorus City iletişim bilgileri
Web: www.bosphoruscity.com.tr
E-posta: info@bosphoruscity.com.tr
Tel: 0 212 678 30 70


 
  • Etiketler:

Yorum Yaz