Astay OnaltıDokuz ile İstanbul'a geniş ekran baktıracak!

Astay OnaltıDokuz ile İstanbul'a geniş ekran baktıracak!

Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet otellerinin yatırımcısıAstay Gayrimenkul, 175 milyon dolar yatırım yaptığı ilk konut projesi “OnaltıDokuz İstanbul” ile İstanbullulara, en alttan en üst kata kadar deniz manzarası görebilme ve şehrin keyfini farklı bir cepheden sürme fırsatı sunuyor. 496 dairenin yüzde 25’inin şimdiden satıldığı projede, Eylül ayına kadar bütün dairelerin satılmış olması hedefleniyor.

Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet otellerinin yatırımcısı Astay Gayrimenkul, ilk konut projesi “OnaltıDokuz İstanbul”u düzenlediği bir basın toplantısıyla tanıttı. Şehir yaşamının tanımlanmasına yepyeni bir anlayış getiren ve İstanbul'un gelişen merkezi Zeytinburnu'nda yükselen OnaltıDokuz İstanbul daireleri, en alttan en üst kata kadar, Marmara'dan Haliç'e ve Boğaz'a hakim bir manzara sunuyor.

 OnaltıDokuz İstanbul, Four Seasons otellerinin başarısının bir yansıması

 Dünya konut trendinde, projelerin ağırlıklı olarak şehir merkezlerine doğru kaydığını belirtenAstay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, Biz de İstanbullular için Marmara Denizi'nin kucağında, şehir dinamizminin ortasında ama aynı zamanda en dingin noktasında bir yaşam merkezi ürettikdedi. Toprak sözlerine şöyle devam etti:

 “Biz yola çıkarken yaptığımız her işte en'lere ulaşma kararı aldık. Bunu sağlamak için enerjimizi ve kaynaklarımızı; müşterilerimize benzersiz bir keyif ve konfor garanti edecek gayrimenkul projelerine kanalize ettik. Astay olarak gerçekleştirdiğimiz ilk yatırımlar olan Four Seasons otelleri ile ‘en'lere ulaşmayı başardık. Four Seasons otellerinin başarısından aldığımız gücün ve edindiğimiz bilgi birikiminin bir yansıması olanilk konut projemiz OnaltıDokuz İstanbul'u hayata geçirdik. Projemize kısa sürede gösterilen ilgi bizi son derece mutlu etti.”

 Dairelerin tamamı Eylül ayına kadar satılmış olacak

 OnaltıDokuz İstanbul'a 175 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve 496 dairenin yüzde 25'ini şimdiden sattıklarını söyleyen Astay Gayrimenkul Genel Müdürü Atilla Öztürk Eylül ayına kadar dairelerimizin tamamını satmış olmayı planlıyoruz. Dairelerimizin, teslim tarihinden çok önce satılmış olmaları doğru bir iş yaptığımızın en net göstergesidedi.

 Yeni projelerde de aynı başarıyı sürdürmeyi,sektörün sofistike liderliğini üstlenmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Öztürk, önümüzdeki dönemde Avcılar, Bodrum ve İstanbul'da yeni projelere imza atacaklarını ifade etti.

 İstanbul kanatlarınızın altında

 36, 32 ve 27 katlı üç bloktan, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 3+2 ve 6,5+2 olmak üzere 6 tip rezidans ya da apart daire seçenekleriyle toplam 496 daireden oluşan OnaltıDokuz İstanbul projesinde, dairelerin metrekare fiyatı 5.000 TL ile 11.000 TL arasında değişiyor.

 Sahil yolu üzerinde, Marmaray ve tüp tünel girişine komşu olan proje, Boğaziçi Köprüsüne 16 km, Atatürk Havalimanı'na 8 km, E–5 karayolu ve İDO Yenikapı iskelesine de 4 km uzaklıkta bulunuyor, Sirkeci ve Taksim gibi İstanbul'un kalbi olan merkezlerin tam ortasında yer alıyor.

 25.000m2 yaşam alanı ile küçük bir şehir

 Rezidansların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, her şeyin rahatlıkla temin edilebileceği hizmet noktaları, OnaltıDokuz İstanbul'un 25 bin m2'lik alışveriş ve yaşam alanında, dairelerin hemen altında bulunuyor. Kuaförden lostraya, SPA merkezinden restoranlara kadar her günü keyifle yaşanacak hale getirecek tüm özel hizmetleriyle OnaltıDokuz İstanbul, şehirde yeni ve nitelikli bir yaşam vaadi sunuyor.

 Dört mevsim boyunca faaliyet gösterecek açık ve kapalı yüzme havuzları ve fitness merkezi sporseverlerin hizmetine sunuluyor. Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Tartan Pist ve Koşu Parkuru gibi pek çok aktivite mekanı, OnaltıDokuz İstanbul sakinlerinin kullanımına hazır bulunuyor. Ayrıca çocukların rahatı için özel oyun alanları ve kreşler yer alıyor.

 Yeşil ve mavi renklerini şehir yaşamında bir araya getirmeyi başaran OnaltıDokuz İstanbul'da doğanın yeşili, denizin kokusuyla biraraya geliyor. Özenle tasarlanmış peyzaj mimarisiyle OnaltıDokuz İstanbul, doğayla iç içe bir yaşam sunuyor.

 Depreme dayanıklı radyejeneral sistem ve Fore kazıklar

 OnaltıDokuz İstanbul, hayatı kolaylaştıran araç kiralamadan 2. el gayrimenkul değerlendirme hizmetine, çocuk bakıcılığından, ev içi temizliğine, fatura ödemeden çiçek siparişine, kuru temizlemeden anahtar teslim servisine kadar sayısız olanaklar sunan Concierge hizmetiyle en küçük ayrıntıyı bile planlıyor. OnaltıDokuz İstanbul'da, her türlü bakım ve basit ev içi tamirat hizmetleri, konusunda uzman teknik servis ekibi tarafından gerçekleştiriliyor. OnaltıDokuz İstanbul, 24 saat güvenlik hizmetiyle şehrin tam ortasında yaşanacak güvenli bir ortam sunuyor.

 Radyejeneral sistem ve depreme dayanıklı Fore kazıklarla depreme karşı güvenli bir yapı olarak geliştirilen OnaltıDokuz İstanbul, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinin danışmanlığıyla mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan zemin etüt, statik, betonarme raporlarıyla da projenin güvenliliğinin altını çiziyor.

PROJE KÜNYESİ

   Tür                                                 : Rezidans ve Apart Otel

   Konum                                           : Kazlıçeşme, Zeytinburnu İstanbul

   Proje Sahibi                                   : Astay Yatırım

   Mimari Proje                                 : Tahsin Alpar (Alpar Mimarlık)

   Statik Proje                                    : Şakir Teker (Yapı Teknik)

   Mekanik Proje                              : Hulusi Tütüncü (Mep Mühendislik)

   Statik Danışman                            : Prof. Dr. Zekai Celep (İTÜ)

                                                             Doç. Dr. Kutlu Darılmaz (İTÜ)

   Başlangıç Tarihi                            : 2010

   Tamamlanma Tarihi                    : 2012 Mart

   Arazi Büyüklüğü                          : 30.000 m2

   İnşaat Alanı                                   : 154.000.m2

   Daire Sayısı                                    : 496

   Daire Büyüklükleri                       : 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 3+2, 6,5+2

   Metrekare Fiyatı                           : 5.000 TL - 11.000 TL

   Boğaziçi Köprüsü'ne Uzaklığı     : 16 km

   Adalara uzaklığı                            : 15 km

   Atatürk Havalimanına Uzaklığı :  8 km

   E–5 Uzaklığı                                  :  4 km

   Ataköy Marina'ya Uzaklığı         : 3 km

   Sosyal donatılar                             : Açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol                                                                   sahası, tartan pist, koşu parkuru, tam donanımlı fitness                                                                  center, Spa merkezi, çocuk oyun alanı, kreş

   Özel hizmetler                                : Alışveriş merkezi, concierge hizmetleri, otopark, teknik                                                                destek

 

Onaltı Dokuz İstanbul iletişim bilgileri

Web: http://www.Onaltıdokuzistanbul.com/

Web: http://www.astayyatirim.com/

Tel: 0212 444 41 69  

  • Etiketler:

Yorum Yaz