maritbet girişmaritbet
Ankara'da aranan kan bulundu!

Ankara'da aranan kan bulundu!

Uptown İncek projesi geniş yeşil alanlarıyla dikkat çekiyor

Başkent Ankara'nın gözde yerleşim merkezi İncek'in kent merkezine en yakın noktasında inşa edilen Uptownİncek, yeşil ve maviyi bir araya getirerek, oksijen için uzaklara gitme arayışına son veriyor.

Özellikle 1980 ve 90'lı yıllarda nefes almanın bile imkansız olduğu hava kirliliği nedeniyle sıkıntılı zamanlar yaşayan Ankara, doğalgaz sonrası bu sorununu önemli ölçüde giderdi. Ancak her büyük şehirde olduğu gibi Başkent'te de kalabalık trafik, kapalı alanlar, iş merkezlerinin şehri kaplaması ve yoğun yapılaşma oksijen ihtiyacının daha fazla yaşanmasına neden oluyor.

ODTÜ ormanı ve Mogan gölüne hakim manzarasıyla dikkati çeken Uptownİncek konut projesi ise Başkentli'nin aradığı oksijeni şehirden uzaklaşmadan, çok yakına getiriyor.
Projeyi hayata geçiren LEMA Grup'un ortaklarından Emre Katırcı, günlük hayatın telaşı ve şehir yaşamının yoğunluğu ile oksijen alma ihtiyacının daha fazla ortaya çıktığını ifade etti.

Artık ailelerin oksijeni bol bir yaşam için şehirden bir hayli uzaklaştıklarını kaydeden Katırcı, “Hepimizin ihtiyacı olan oksijeni şehrin merkezine getirmek elbette çok güç. Bu yüzden de çok sayıda kişi yalnızca oksijenle bir araya gelebilmek için işini gücünü bırakıp uzak yerlere yerleşmeye başladı. Biz Uptown ile kent sakinlerinin oksijen arayışına son vermek istedik. Ailelerin şehirden kopmadan, ancak kentin negatif etkilerinden uzak bir proje yaratarak, uzaklarda aranan oksijeni yakında bulabilecekleri en yakın noktada sağladık. Uptownİncek, bu özellikleriyle iş hayatı şehir merkezinde olanlar için inanılmaz bir fırsat olacak” dedi.

Su kenarı alanlarda negatif iyon yüklü havanın çok daha iyi hissetmeyi sağladığını ve araştırmalara göre, havadaki elektrik akımlarının ruh hali, enerji düzeyi ve sağlığı ciddi ölçüde iyileştirdiğini bildiren Katırcı, tertemiz bir havayı solumanın Uptown'da her mevsim mümkün olduğunu belirtti.

Katırcı, şunları söyledi:

“Ankara'da oksijenin en yoğun bulunduğu yer olan ve kent merkezine de oldukça yakın bir konumda bulunan İncek'in şehre en yakın noktasında inşa ettiğimiz Uptownİncek projemizde konut sahiplerine nefes alabilecekleri bir yaşam merkezi hayata geçirmeyi hedefledik. Projemiz için İncek'i tercih etmemizin en önemli sebeplerinden biri, konut sahiplerine doğayla iç içe bir yaşam sunabilmekti. Uptown sakinleri eşsiz göl ve ormanın kalbinde yer alan projemiz sayesinde hem oksijene doyup nefes aldığını hissedecek, hem de muhteşem manzaranın keyfini çıkaracak. Uptownİncek sahiplerine yaşam merkezi sunmanın yanı sıra, Mogan gölü ve ODTÜ ormanına olan yakınlığımızla da Ankaralılar'ı oldukça ihtiyaç duyduğumuz temiz havaya davet ediyoruz. Üstelik kent merkezinden uzaklaşmadan…”

Uptownİncek

Lema Grup tarafından hayata geçirilen Uptownİncek Konut Projesi TED Ankara Koleji'ne kapı komşusu olacak. İnşaat sektöründe kalite ve güveni prensip olarak benimseyen LEMA Grup Uptownİncek projesinde de kalite ve güvenden ödün vermiyor. 1+1 ‘den 6+1 ‘e kadar 18 ayrı tipte 226 daire bulunan proje, 36 katlı dikey ve 8 katlı yatay mimarı yapı olarak inşa ediliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Uptown İncek Konutları örnek dairesi
  • 16.01.2014 09:06

Uptown İncek Konutları örnek dairesi

Ankara’nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek Konu ...

Uptown İncek Konutları proje galerisi
  • 15.01.2014 17:45

Uptown İncek Konutları proje galerisi

Ankara’nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek Konu ...

UPTOWN İncek, tatil tadında bir yaşam sunuyor
  • 04.08.2017 14:47

UPTOWN İncek, tatil tadında bir yaşam sunuyor

Ankara’nın İncek bölgesinde yaşamın başladığı UPTOWN İncek konut projesi, sosyal ...

Yaman Pamukçu'dan 'Yerden Göğe' mimari bakış açısı
  • 28.11.2015 09:58

Yaman Pamukçu'dan 'Yerden Göğe' mimari bakış açısı

Mimari projesi İki Derece Mimarlık ve Lejant Proje tarafından yapılan Uptown İnc ...

Ankara’nın en oksijenli bölgesine ilgi yoğun!
  • 26.10.2015 11:00

Ankara’nın en oksijenli bölgesine ilgi yoğun!

İncek Yumrutepe, şehir merkezinden uzaklaşmadan, temiz havayı içine çekebileceği ...

Uptown İncek, Ankaralıları temiz hava ile buluşturuyor
  • 07.10.2015 09:28

Uptown İncek, Ankaralıları temiz hava ile buluşturuyor

Lema Grup tarafından Ankara’nın oksijen oranı en bol bölgesi olan İncek Yumrutep ...