Akkoza’da TED Koleji için imzalar atıldı

Akkoza’da TED Koleji için imzalar atıldı

Akkök Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş’nin, Esenyurt-Bahçeşehir’de Garanti Koza ortaklığıyla yürütülen Akkoza projesinde, TED Koleji açılması için anlaşma imzalandı


 
Akkök Şirketler Grubu'nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş'nin, Esenyurt-Bahçeşehir'de Garanti Koza ortaklığıyla yürütülen Akkoza projesinde, TED Koleji açılması için anlaşma imzalandı.
 
1. ve 2. fazda Akiş-Garanti Koza ortaklığıyla devam eden ve Esenyurt'u cazibe merkezi haline getirecek Akkoza'da, eğitim alanında Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biri olan TED Koleji, eğitim ve öğretim faaliyetlerine projenin tamamlanmasıyla 2011'de başlayacak. 14.000 m² alan üzerinde yapılacak 1.500 öğrenci kapasiteli okulda anaokulu, ilköğretim okulu, lise, yurt bölümleri, spor ve kültür-sanat tesisleri bulunacak.
 
Türk Eğitim Derneği izni ile Akkoza projesi içerisinde TED Koleji açacak olan Özel Avrupa Kolej EğitimYayın Basım Hizmetleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Boz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Geleceğin liderlerini” yetiştirmek hedefi çerçevesinde öğrenen okul felsefesiyle, Atatürk ilkelerine bağlı, bilimsel düşünen ve yaratıcı çözümler sunan, farklılıklara saygılı, insanlığa katkıda bulunan, toplumda model olacak bireyler yetiştiren TED okullarına bir yenisini daha eklemekten gurur duyduklarını belirtti. Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise “Eğitimin önemine inanmış kurumlarla birlikte çalışmak gücümüzü daha da artırıyor. Toplam 23 TED okulu olan Türk Eğitim Derneği 24. okulunun Akkoza projesi içerisinde açılacak olmasından son derece mutluyuz,” diye konuştu.

Akkoza projesi, inşaat sektörünün en güçlü ve en güvenilir isimlerinden olan Garanti Koza ve Akiş imzasını taşıyor. Aralık 2007 yılında başlayan ve Esenyurt bölgesini cazibe merkezi haline getirecek Akkoza Projesi 450 bin m2 arsa üzerinde planlandı. Yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırımla gerçekleştirilen proje, tamamı bittiğinde 5.500 konutu, bir alışveriş merkezini ve geniş bir yaşam alanını kapsayacak.

Akkoza iletişim bilgileri
www.akkoza.net

 

  • Etiketler:

Yorum Yaz