Akbatı yatırımcıları çekiyor! Yüzde 35'i satıldı!

Akbatı yatırımcıları çekiyor! Yüzde 35'i satıldı!

Akiş ve Garanti Koza ortaklığıyla hayata geçirilen, tamamlandığında içinde 30 bin kişinin yaşayacağı Bahçeşehir'deki Akbatı-Akkoza Projesi'nin yüzde 35'i bir ayda satıldı. Alinur Velidedeoğlu, Kaan Boyner ve Ali Gürsoy rezidans satın aldı

Kaynak: Akşam/Şenay KÖŞDERE

Esenyurt Bahçeşehir bölgesinde TEM kenarında 400 bin metrekare alan üzerine kurulacak Akkoza Projesi, iş dünyasının da yatırım portföyüne girdi. İçinde okulu, hastanesi, alışveriş merkezi bulunan projenin 1 ay önce satışa sunulan rezidanslarının yüzde 35'i satıldı. Projenin Akbatı Alışveriş Merkezi ve rezidans bölümlerinin sahibi, 1'inci ve 2'nci faz konutların da yüzde 25 ortağı konumunda olan Akkök Grubu şirketlerinden Akiş'in Genel Müdürü Gökşin Durusoy, projenin lansmanı yapılmadan rezidansların önemli bir kısmını sattıklarını, 1 aylık süreçte de 348 adet rezidansın yüzde 35'inin alıcı bulduğunu belirtti.

TOPLAM YATIRIM 1 MİLYAR $
İş dünyasının da projeye ilgi gösterdiğini anlatan Durusoy, 'Akbatı'dan rezidans satın alanlar arasında ünlü reklamcı Alinur Velidedeoğlu ve işadamı Kaan Boyner ile Ali Gürsoy da var' dedi. Durusoy projeyi şöyle anlattı:
Bu projede bizi cezbeden şey, küçük bir şehir oluşturulacak olması. İçinde 5.500 konutun olduğu, 30 bin insanın yaşayacağı, bu insanlar dışarı çıkmak istemese dahi, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği, içinde okul, hastane, sosyal alanları barındıran bir projeden bahsediyoruz. AVM ve rezidansların toplam maliyeti 220 milyon dolar, Akkoza ve Akbatı'nın toplam yatırımı ise 1 milyar dolar civarında olacak. Bahçeşehir ve Esenyurt'un milyon kişilik potansiyeli var. Üstelik yakın çevrede alışveriş merkezi yok. Bu bizim için büyük avantaj. Yolun hemen karşısında Krea'nın bir arazisi var. Onlar da bir AVM planlıyordu fakat onların projeyi durdurduğunu duydum...

Best Buy da Akbatı'ya gelecek
EYLÜL 2011'de açılması planlanan alışveriş merkezi için markalarla anlaşmaları yapmaya başladıklarını vurgulayan Durusoy, 'AVM'nin yüzde 50'si dolmuş durumda. 5M Migros, Koçtaş, Boyner büyük metrekareli mağazalarımız olacak. Bestbuy İstanbul'daki ilk mağazasını Akbatı'da açacak. Büyük ihtimalle H&M'de olacak' diye konuştu. Durusoy, çocuklar için Legoland'le de görüşme halinde olduklarını sözlerine ekledi.
 

İletişim bilgileri

Akbatı

Web: www.akbati.com

Tel: 0 212 444  422 

Akkoza

Web: www.ak-koza.com/
Tel: 0 212 444 99 33 

  • Etiketler:

Yorum Yaz