maritbet girişmaritbet
Ağaoğlu'ndan 4 yeni proje

Ağaoğlu'ndan 4 yeni proje

Ağaoğlu, İstanbul'da 4 yeni projenin lansmanını yapmaya hazırlanıyor

Ağaoğlu, İstanbul'da 4 yeni projenin lansmanını yapmaya hazırlanıyor. Halihazırda 8 bin konutun inşaatına devam edildiğini aktaran Ağaoğlu Şirkeder Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, mart ayında 10 bin konut projesi kapsamında dört projeye başlayacaklarının bilgisini verdi.

Şu an İstanbul'da 30 bin üzerinde konut yapabilecek arazi stoklarının olduğunu açıklayan Ağaoğlu, bu yıl içersinde inşaatına başlayacakları ikisi Avrupa Yakası ikisi Anadolu dört projenin lansmanını önümüzdeki günlerde yapacaklarını aktardı.

Önümüzdeki günlerde lansmanını yapacakları Maslak'taki projenin Türkiye'nin değil dünyanın en büyük projelerinden birisi olacağım açıklayan Ağaoğlu, yeni projenin İstanbul'u dünya ligine taşıyacak değerde olduğunun altını çizdi.

Projenin dünyada ayrı bir konsept ve dahası mevcut yapılan konseptin de dışında çok ayrı bir hazırlık olduğunu aktaran Ağaoğlu, 2013 yılı ortalarında hayata geçecek projeye yaklaşık 5-6 milyar dolar yatırım yapacaklarını kaydetti.

MyHome'un Maslakta satışa sunulan 850 dairelik maslak projesinin şirket içinde adının Küçük Maslak olduğunu açıklayan Ağaoğlu, "Bugün halen 10 bin konutun yapımına devam ediyoruz. Planlama aşamasında 10 bin konut projemiz var. Gayrimenkulde doğru projeye, doğru zamanda ve doğru fiyattan giren herkes bugüne dek yatırımının karşılığını aldı" dedi.

NİSANDA PİYASA RAHATLAR

Konut piyasasında 2011'in dördüncü çeyreğinden itibaren faizlerin giderek yükselmesiyle sektörde taleplerin var olduğunu ancak bir ertelemenin söz konusu olduğunu ifade eden Ali Ağaoğlu, 2012'nin ilk aylarınında da böyle geçtiğini ancak nisan ayından sonra konut kredi faizlerinde gevşeme süreci ile piyasanın rahatlayacağım aktardı.

Firmaların çeşitli ödeme alternatifleri ile alım gücünü yukarı taşımaya başladıklarını ifade eden Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun da bu tip kampanya hazırlığında olduğunu vurguladı. Ağaoğlu, "Talep var, azalmış değil. Bu tür dövizin hareketli olduğu hatta belirsiz olduğu dönemlerde insanlar beklemeye geçiyor. 0.80'den konut faizi kullanmaya alışmışken birden l'in üzerinde çıkınca insanları tedirgin etti" şeklinde konuştu.

Dünya
Emel Ünal

Yorum Yaz