Şırnak, kentsel dönüşüm ile yaşanılır bir kent olacak

Şırnak, kentsel dönüşüm ile yaşanılır bir kent olacak

AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, Şırnak'ın kentsel dönüşüm neticesinde yeniden yaşanılır bir kent haline geleceğini anlattı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Şırnak'a gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ın halka hitap etmesinin beklendiği Yeni Mahalle Cizre Caddesi'nde platform oluşturuldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, Şırnak'ta Başbakanı misafir edeceklerini, bundan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, kendisini coşkulu şekilde karşılamak için bütün hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Vatandaşların heyecanla Başbakan Yıldırım'ın ziyaretini beklediğini kaydeden Aşan, "Şırnak Başbakanı karşılamaya hazır. Günler öncesinden başladığımız hazırlıklarımız tamamlandı. Başbakanı büyük coşkuyla karşılayacağız." dedi.

Bütün Şırnak'ın Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü adına önümüzdeki 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında "evet" oyu kullanacağına inandığını kaydeden Aşan, bunun da tüm Türkiye için önemli bir mesaj olacağını aktardı.

CİZRE'DE SİLOPİ'DE İDİL'DE HAYAT NORMALE DÖNDÜ 

Aşan, "Allah'ın izniyle önümüzdeki referandumda Şırnak halkı olarak Türkiye'nin bu değişim ve dönüşümünde üzerimize düşen katkıyı yapacağımıza inanıyorum. Şırnak halkı bu sağduyusunu gösterecektir." diye konuştu.

Halkın özellikle çukurlardan mağdur olduğunu dile getiren Aşan, şöyle devam etti:

"Özellikle bu çukur siyasetinden dolayı halkımızın yaşadığı bir mağduriyet, ekonomik kayıplar var. Psikolojik ve bu olaylardan dolayı başlayan travmalar vardır. Hükümetimizin, devletimizin bu yaşanılan son olaylardan dolayı bütün vatandaşlarımızın kayıplarıyla ilgili olarak her türlü desteği yapmaktadır. Evet Şırnak bu terörden dolayı 6 mahallesini, bin 200 iş yerini kaybetti. Sadece Şırnak merkez değil Cizre, Silopi ve İdil ilçemiz de bu terörden dolayı büyük kayıplar yaşadı fakat Allah'a şükürler olsun Cizre'de, Silopi'de, İdil'de hayat şu an normale dönmüştür."

Aşan, hükümetin acilen aldığı tedbirler sayesinde vatandaşların bu mağduriyetlerinin çoğunun giderildiğini aktararak, bir yıl içerisinde Şırnak merkezde 6 bin 500 konutun yapımının hedeflendiğini, bir yıl sonra kentin kentsel dönüşüm neticesinde yeniden yaşanılır bir kent haline geleceğini anlattı.

Vatandaşlardan Tahsin Uluer de Başbakanın kente gelmesinin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Şırnak'ın Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip il olduğunu, artık terör olaylarından dolayı harabeye dönen kentin hızla eski günlere kavuşmasını istediklerini söyledi.

Cihan Ertaş ise artık memleketin huzura ihtiyaç duyduğunu aktararak, "Huzurumuz olsun yeterlidir. Bu millet terörden çok çekti, artık bu milletin çekmesini istemiyoruz. Huzur istiyoruz. Huzur gelince zaten her şey devamında geliyor." dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bilişim Vadisi İzmir'in temeli atıldı
  • 29.03.2022 16:22

Bilişim Vadisi İzmir'in temeli atıldı

Betacons'un yüklenicisi olduğu, Türkiye'nin sivil teknolojiler, mobilite ve giri ...

Bakan Kurum, Ortahisar Millet Bahçesi'ni ziyaret etti
  • 03.09.2021 17:36

Bakan Kurum, Ortahisar Millet Bahçesi'ni ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yı ...

"7 tepeli İstanbul'a 7'nci vaadimizi gerçekleştiriyoruz"
  • 26.06.2021 16:35

"7 tepeli İstanbul'a 7'nci vaadimizi gerçekleştiriyoruz"

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü T ...

"Üsküdar-Çekmeköy metrosu Ağustos ayında açılıyor"
  • 18.06.2018 10:47

"Üsküdar-Çekmeköy metrosu Ağustos ayında açılıyor"

Başbakan Binali Yıldırım, Çekmeköy'de vatandaşlara hitap etti. ...

"İmar barışı büyük bir reformdur"
  • 11.06.2018 16:20

"İmar barışı büyük bir reformdur"

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisince Selimiye Mey ...