'Hedefimiz vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmaması'

'Hedefimiz vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmaması'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, A Haber'de önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, TOKİ taksitleriyle ilgili, "Vatandaşlarımızın 3 aylık taksitlerini öteledik" dedi. Kurum ayrıca, Van'daki 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybının söz konusu olmadığını bildirdi. CHP'li belediyelerin devletten izinsiz yardım kampanyası düzenlemesiyle ilgili konuşan Kurum, " Bu süreçte bir kampanya varken izin almadan alternatif kampanya başlatmanız süreci baltalar, sürece zarar verir. Biz buna müsaade edemeyiz. Bizim amacımız bu birliği korumak, bunu baltalamak için yapılacak tüm çabalara da izin vermeyiz." ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Kurum'un açıklamalarından satır başları:

Bakan Kurum TOKİ taksitleriyle ilgili, "Vatandaşlarımızın 3 aylık taksitlerini öteledik" dedi.

BELEDİYELERE KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE DESTEK

Bakan Kurum belediyelere koronavirüsle mücadele konusunda her türlü desteğin verildiğini belirtti. Kurum, maske ve eldivenlerin çöpe atılmasıyla ilgili olarak, "Tıbbi atık olarak değerlendirmek kişinin sağlığıyla ilgili" dedi.

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçları ile ilgili VEFA grubu bünyesinde valiliklere gelen talimatları, belediyelerimiz ve diğer kurumlar vatandaşlara yardım elini uzatmak suretiyle süreci yürütüyor.

Van'daki 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil.

Kentsel dönüşümle ilgili bilgi veren Kurum, "Elazığ'da 19 bin bağımsız bölümün çalışmasını başlattık. Elazığ'da 11 binanın temeli atıldı." ifadelerini kullandı.

Biz koronavirüsle mücadele edeceğiz, diğer taraftan tüm işlemleri yapacağız.

HEDEFİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN RİSKLİ BİNALARDA OTURMAMASI

İstanbul'daki kentsel dönüşüm hakkında, "Belirlediğimiz noktalarda çalışmalarımızı süratle sürdürüyoruz." şeklinde konuşan Kurum, "Bizim isteğimiz vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmaması, biz riskli binaların tespiti noktasında bakanlık olarak tüm desteği vermeye hazırız." dedi.

1.5 milyon konutun dönüşümünü gerçekleştirdik.

CHP'Lİ BELEDİYELERİN İZİNSİZ YARDIM KAMPANYASI: BİRLİK SÜRECİNİ BALTALAR

CHP'li belediyelerin devletten izinsiz yardım kampanyası düzenlemesiyle ilgili konuşan Kurum, "Bir salgın vakası var. Bu süreçte birliğimizi korumak zorundayız. Her ilin kendine özgü bir durumu vardır. İller için valilik bünyesinde oluşturulan vefa grubunda herkes var. Bu süreçte bir kampanya varken izin almadan alternatif kampanya başlatmanız süreci baltalar, sürece zarar verir. Biz buna müsaade edemeyiz. Bizim amacımız bu birliği korumak, bunu baltalamak için yapılacak tüm çabalara da izin vermeyiz. Amacımız bu süreçte bir olmak. İnşallah belediyeler de bu yanlıştan dönmüştür" ifadelerini kullandı.

Sabah

  • Etiketler:

Yorum Yaz