maritbet girişmaritbet
11. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi İzmir'de yapılacak

11. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi İzmir'de yapılacak

‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nin 11’incisi İzmir’de gerçekleşecek.

Kentsel dönüşüm sürecini daha iyi bir şekilde anlatmak amacıyla yola çıkan ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nin 11'incisi İzmir'de gerçekleşecek. Kentsel dönüşüm sürecinin tüm yönleriyle masaya yatırılacağı zirve, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Alsancak Mimarlık Merkezi Konferans Salonunda düzenlenecek. Zirve kapsamında İzmir inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri kentsel dönüşüm konusunu dört ayrı oturumda tüm detaylarıyla masaya yatıracak.

Türkiye gündeminin son yıllardaki en önemli konu başlıklarından biri olan kentsel dönüşüm, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü İzmir'de ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde ele alınacak. 11'incisi düzenlenecek olan zirvede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere ilçe belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri konuşmacı ve konuk olarak yer alacak.

‘Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı Şehirler ve Binalar' temasıyla düzenlenen zirve, ‘Sektörel STK'lar Açısından Kentsel Dönüşümün Geleceği', ‘Yerel Yönetimler Açısından Kentsel Stratejinin ve Entegrasyonun Kentsel Dönüşüm Süreci İçin Önemi', ‘Kentsel Dönüşümün Gayrimenkul Sektörü Açısından Geleceği', ‘Kentsel Dönüşüm Sürecinin Bileşenleri' başlıklarıyla dört ana oturumda gerçekleşecek.

Zirveyi düzenleyen Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen, kentsel dönüşüm ve zirve ilgili olarak, 2012 yılından 2017 yılının sonuna kadar toplam riskli binaların yüzde 9'unun dönüştürüldüğünü ancak özellikle riskli alan dönüşümlerinin yeterli olmadığını belirtti. Ülkemizin yaklaşık üçte ikisinin büyük ölçüde deprem riski altında olduğunu söyleyen Ersen, “Kentsel dönüşüm süreci gelecek 20 yıl içerisinde insani ve ekonomik gelişimin en önemli kalkınma lokomotifi olacağı bir gerçek. Buradan yola çıkarak düzenlemeye başladığımız ve ülkemizde kentsel dönüşüm alanındaki önemli etkinliklerden biri olan “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nin 11'incisini bu defa İzmir' de düzenleyeceğiz. Kentsel stratejiye dayalı akıllı şehirleri ele alacağımız zirve, İzmir'in kentsel dönüşüm sürecine ışık tutacak nitelikte olacak. Ayrıca İzmir'e olan göçün yerel yönetimler ve inşaat sektörü açısından nasıl yönetilmesi gerektiğine de değineceğimiz zirvede, İzmir'de kentsel dönüşüm uygulamalarının gelişimini, süreç içinde yaşananlar ve gelecekte yapılması gerekenler hakkında önemli çıktıları da sonuç bildirgesinde kamuoyunun bilgisine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bina tamamlama sigortası kapsamı genişliyor
  • 10.06.2024 14:37

Bina tamamlama sigortası kapsamı genişliyor

Ön ödemeli konut satış sözleşmelerine ilave olarak 6 Şubat depremi sonrası hız k ...

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor
  • 03.06.2024 11:41

Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Ayde ...

İNDER "müteahhit seçme rehberi" yayınladı
  • 30.05.2024 15:26

İNDER "müteahhit seçme rehberi" yayınladı

İNDER'in hazırladığı Kentsel Dönüşüm ve Dönüşüm Alanlarında Müteahhit Seçme Rehb ...

Emlak Konuttan, Yeni Fikirtepe açıklaması
  • 15.05.2024 09:43

Emlak Konuttan, Yeni Fikirtepe açıklaması

Emlak Konut GYO, 1615 bağımsız bölüm için 11 milyar 514 milyon 186 bin 629 Türk ...

Zeytinburnu'nda 6 bina kentsel dönüşüm için yıkılıyor
  • 09.05.2024 10:31

Zeytinburnu'nda 6 bina kentsel dönüşüm için yıkılıyor

Yaklaşık 26 bin metrekare iskan edilebilir inşaat alanından oluşacak projede 185 ...

"Yarısı Bizden Kampanyası"nda ilk inşaat başladı
  • 26.03.2024 14:12

"Yarısı Bizden Kampanyası"nda ilk inşaat başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının başlattığı kampanya kapsamın ...