maritbet girişmaritbet
Turkcell Karabük’te çağrı merkezi açtı!

Turkcell Karabük’te çağrı merkezi açtı!

Turkcell'in Türkiye'nin çeşitli illerinde açtığı çağrı merkezi halkasına Karabük de dahil oldu. Şirket, şimdilik 33 gencin istihdam edildiği yeni merkezin açılışını gerçekleştirdi

 

Turkcell'in Türkiye'nin çeşitli illerinde açtığı çağrı merkezi halkasına Karabük de dahil oldu. Şirket, şimdilik 33 gencin istihdam edildiği yeni merkezin açılışını gerçekleştirdi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell Global Bilgi Karabük Çağrı Merkezi'nin, Türkiye'nin en büyük gençlik kulübü olan Genç Turkcell'e hizmet vereceğini belirterek, Genç Turkcell'de 12 milyon üye bulunduğunu hatırlattı. "Bunlar, teknolojiyi çok yakından takip eden gençler. Bazen sesli olarak çağrı merkezini aramak istemiyorlar, SMS ile e-mail ile sorularını iletmek istiyorlar. Türkiye'de ilk defa elektronik ortamda SMS ve e-posta ile 12 milyon gencin teknik sorunları çözülecek.'' diyen Ciliv, 110 kişi kapasiteli olan çağrı merkezinde çalışanların "çok çalışma'' sözü verdiklerini dile getirdi. Ciliv, Turkcell'in çağrı merkezindeki çalışan sayısını 230 kişiye çıkarmayı hedeflediğini kaydetti. Türkiye'nin mobil iletişimde 138 ülke arasında dünyada birinci olduğunu belirten Ciliv, mobil internette ise Turkcell 3G'nin Amerika'daki 4G'den daha hızlı olduğunu, teknolojik olarak çok güçlü mobil iletişim altyapısıyla Türk insanına bilgiye ulaşmada fırsat eşitliği sunduğunu söyledi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ise 1 hafta evvel Van'ın Erciş ilçesinde 130 kişinin çalıştığı bir çağrı merkezi açıldığını hatırlatarak, orada çalışanların bir kısmının enkaz altında çıkanlardan oluştuğunu ve yarıya yakınının sakat olduğunu söyledi.

Daha sonra İzmir'de çağrı merkezi açıldığını belirten Acarer, önümüzdeki süreç içinde Ordu, Adıyaman, Sivas'ta da çağrı merkezlerinin açılacağını kaydetti. Van depreminde enkaz altında kalanların önemli bir kısmının çağrı merkezlerine yapılan ihbarlarla kurtarıldığını dile getiren Acarer, "Çağrı merkezinin muhatabı aboneler. Türkiye'de 66 milyon mobil abone, 14 milyon sabit, 17,5 milyon genişbant internet abonesi, uyducularla beraber toplam 100 milyon abone var. Çağrı merkezlerini arayanlar bunlar.'' diye konuştu.

Faik Özkan/Zaman

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul Havalimanı'nda 5G teknolojisi test edilmeye başlandı
  • 29.07.2022 16:21

İstanbul Havalimanı'nda 5G teknolojisi test edilmeye başlandı

İstanbul Havalimanı'nda Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye tarafından 5G ...

TOGG'dan 846,8 milyon TL'lik sermaye artışı!
  • 04.06.2021 11:10

TOGG'dan 846,8 milyon TL'lik sermaye artışı!

AG Anadolu Grup Holding, Vestel ve Turkcell, TOGG'un sermaye artırımına katıldı. ...

Ofiste Her Şey’den Turkcell kullanıcılarına müjde!
  • 20.01.2021 09:14

Ofiste Her Şey’den Turkcell kullanıcılarına müjde!

Ofiste Her Şey, Turkcell’lilere yönelik kampanyası ile 2021 yılına güzel bir baş ...

‘Deprem hattı’ çalışması devam ediyor
  • 03.11.2020 10:30

‘Deprem hattı’ çalışması devam ediyor

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un beraber ortak bir hat kurması yönünde alın ...

Akkuyu'da iç kaplama montajı tamamlandı
  • 02.07.2020 09:08

Akkuyu'da iç kaplama montajı tamamlandı

Mersin’in Gülnar ilçesinde inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin il ...

Turkcell'den ücretisiz konuşma, SMS ve internet!
  • 16.07.2016 12:58

Turkcell'den ücretisiz konuşma, SMS ve internet!

Turkcell, dün gece yaşanan olağanüstü gece sonrasında tüm Turkcell'lilere ücrets ...