İzmir projeleri CANNES’TA GÖRÜCÜYE ÇIKTI!

İzmir projeleri CANNES’TA GÖRÜCÜYE ÇIKTI!

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 3 projesinin, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı olarak anılan MIPIM 2010’da tanıtıldığı bildirildi

MIPIM 2010'da proje sahipleri, yatırımcılar, iş geliştiricileri, inşaat firmaları, çeşitli  ülkelerin kamu kurumlarıyla toplu konut idarelerinin temsilcileri bir araya geldi.
Fuarda kurulan Türkiye standında, İzmir'in yanı sıra İstanbul, Ankara, Bursa Büyükşehir Belediyeleriyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı projeleri de yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi fuarda Cennetçeşme Kentsel Dönüşüm Projesi, Ege Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile Kadifekale Heyelan Bölgesi Tasfiye Projesini çeşitli görsel malzeme ve plazma TV sunumlarıyla katılımcılara tanıttı.

Yatırımcıların İzmir'i tanıması, yapılaşma ve inşaat potansiyelinin tanıtılması amacıyla sunulan görsel malzemenin yanında, kentin turizm potansiyeli ve genel tanıtımına da yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.
Cannes Film Festivalinin düzenlendiği Festival Sarayı ve çevresinde düzenlenen fuara İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Gülerman, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat Baylan, Kentsel Dönüşüm ve Yeni Yerleşmeler Şube Müdürü Hasan Karakılınç ile Şehir Plancısı Ebru Öztürk katıldı.
Avrupa'nın en büyük yapı fuarlarından birisi olan MIPIM 2010'da dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan projeler ve maketleri sergilendi.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz