Yeni evlenecek çiftlerin tercihi kira yerine ev almak!

Yeni evlenecek çiftlerin tercihi kira yerine ev almak!

Yeni evlenecek çiftler artık kirada oturmak yerine kira fiyatına 1+1 ve 2+1 daire alabileceği projelere yöneliyor. Şehrin merkezi yerlerinden en uzak alanlarına kadar birçok proje yeni evlenecek çiftlere daire alternatifi sunuyor. Kampanya ve kolay ödeme koşulları çiftleri cezbediyor

Yeni evleneceklerin en büyük gündemini nerede oturacakları oluşturur. Aylarca emlakçlar ve internet siteleri üzerinden aranan evlerden istenildiği gibi birşey çıkmaz. Ya lokasyonu uygun değildir, ya bina çok eskidir... Gayrimenkul sektöründeki gelişmeler ve piyasadaki konut arzı evlenen çiftlere kirada oturmak yerine kira fiyatına daire satın alabileceği projelerden ev almaya yönlendiriyor. Bir dönem yalnız yaşayanlar ya da yaşlıların tercih ettiği 1+1 konutlar ise artık yeni evliler tarafından tercih edilir hale geldi. Bu da projelerdeki küçük daire sayısını artırırken yeni yuva kuran çiftlerin kira sıkıntısı çekmeden kendi evlerine sahip olmaları avantajı yaratıyor. Evlenenlerin bütçesine göre şehrin eteklerindeki projelerde merkezdeki lüks projelerde kadar tüm projelerde 1+1 ve 2+1 küçük daireler yer alıyor. Ancak yeni evlenenler için tek kriter dairenin büyüklüğü de değil. Çiftlerin önemli bir çoğunluğu artık çalıştığı için projelerin içindeki sosyal imkanlar da önemli bir kriter haline geldi. rezidans hizmeti alınabilecek projelerin yanı sıra geç saatte işten gelenler için alışveriş yapabilecekleri marketi, eczanesi olan projeler de daire seçimini etkliyor. Bu nitelikler artık sadece lüks projelerde değil orta gelir grubuna hitap eden projelerde de sunuluyor. Uygun taksit alternatifleri ve ödeme koşulları da yeni evlenen çiftlerin tercihlerini etkileyen unsurlar arasında geliyor. Kampanya ve porjelerle 'Ev'lendik mutluyuz" cümlesi yeni evliler için artık tam anlamına uygun hale geliyor.
 
ŞEHİR MERKEZİNDE YAŞAMAK İSTEYENLER İÇİN
 
Mecidiyeköy'de Torunlar GYO, Torun Yapı ve Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı tarafından eski Ali Sami Yen Stadyumu arazisine yapılacak proje start alıyor. 1+1'den 4+1'e kadar daire seçeneklerinin yer aldığı proje merkezi lokasyonda olması nedeniyle çalışan çiftlere uygun. Üç bloktan oluşan projenin iki bloku 43 katlı rezidans, 1 bloku ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşacak. 1+1'den 4+1'e kadar daire seçeneklerinin yer aldığı projede hem ev sahipleri hem de İstanbullular için bir kent meydanı da tasarlanacak. Projedeki metrekare fiyatları henüz açıklanmazken projenin 2014 son çeyreğinde teslim edileceği açıklandı.Projenin inşasına ise eylülde başlanacak.
 
1+1 DAİRE ALANA 13 METREKARELİK ODA HEDİYE
 
Selin Yapı'nın Sancaktepe'de hayata geçirdiği Rings İstanbul projesinde yeni evliler için üç ayrı konseptte daire seçenekleri sunuluyor. Rings Suites etabı, alışveriş merkezi üzerinde yer alan stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Projede geniş teras ve kat bahçelerine de yer veriliyor. Siesta Evleri etabında daha sakin ve keyifli bir yaşam isteyenler için 1+1 ve 2+1 daire alternatifleri sunuluyor. 6, 7 ve 8 katlı binalardan oluşan bu etapta çocuk oyun parkları, spor ve rekreasyon alanlarıyla yer alıyor. Koru ve havuz manzarasına sahip Vista Evleri'nde ise 1+1 daire satın alanlara, dairenin dışında 13 metrekarelik içinde banyosu da bulunan ayrı bir oda hediye ediliyor Oda ister misafir ağırlamak, istenirse hobi odası olarak kullanılabiliyor. Projede yüzde 1 peşin, 0,79'dan başlayan faiz oranlarıyla 120 aya kadar vadeli ya da yüzde 25 peşin, 50 ay, 0 faiz oranıyla alternatifli ödeme fırsatları sunuyor.
 
KURTKÖY'DE HEM EV HEM OFİS
 
Kurtköy'de MVK Yapı tarafından yapılan Work Square küçük ve ekonomik daireleriyle yeni evlenenler için alternatif sunuyor. Proje, 71 tane stüdyo, 182 tane 1+1, 84 tane 2+1 ve 14 tane 3+1 olmak üzere toplam 351 daireden oluşuyor. 50 metrekareden 180 metrekareye kadar daire seçeneklerinin yer aldığı projede metrekare fiyatları 3 ile 4 bin TL arasında değişiyor. Eylül ayında satışına başlanacak ve 30 ay sonra teslim edilecek Work Square'deki konutlar hem ev hem de ofis olarak kullanılabiliyor. Projede kat bahçeli daireler, lobi, her daireye özel bir depo alanı, spor merkezi, kapalı yüzme havuzu, hobi salonu, SPA, 350 araç kapasiteli kapalı otopark, çocuk oyun olanları, toplantı ve seminer salonları, 120 metrekareyi bulan teras bahçeleri, özel restoran& kafeler, market, özel güvenlik sistemi ve 27 adet dükkân da bulunuyor.
 
7 BİN 400 TL PEŞİNATLA STÜDYO
 
Cathay İleri Projeler ve Emlak Konut işbirliğiyle Ispartakule- Bahçeşehir'de hayata geçirilen Stüdyo 24 projesi tasarım konseptiyle dikkat çekiyor. Yeni evli çiftler ile gençleri hedefeyen projede Pop, Modern ve Cozy daire seçenekleri sunuluyor. 1+1 ve 1+0 stüdyolardan oluşan projede 38 ile 207 metrekare arasında daire seçenekleri yer alıyor. Projede yalnız yaşayanlar ya da çalışan yeni evliler için pratik ev yaşamı vurgusu yapılıyor. Ev sahipleri rezidansta temizlik kahvaltı gibi hizmetlerden yararlanabildiği gibi spor salonunda vait geçrirken arabasını yıkatmaya verebiliyor. Renkli kimliğiyle dikkat çeken projede daireleri kişiselleştirme imkânı da sunuluyor. İtalyan mimarlar tarafından yapışlan projede 500 stüdyonun önemli bir bölümünde satışlar tamamlandı. Daire fiyatlarının 74 bin TL'den başladığı projede 7 bin 400 TL'den başlayan peşinatlarla daire sahibi olunabiliyor.
 
İZ TOWER'DA TESLİMATLAR ARALIK'TA
 
Ege yapı Group'un Kartal'da sadece 1+1 ve 2+1'lerden oluşan İz Tower projesi de yeni evli çiftler için ideal. 21 katta 163 daireden oulşan proje 60 ve 65 metrekare olmak üzere iki tip 1+1 , 96-98 metrekareden oluşan iki tip 2+1 ve 108 metrekarelik dubleks loft daireler bulunuyor. Anadolu Yakası'nın merkezine uygun konumu ve yakında açılacak Kadıköy- Kartal metrosuna yakınlığıyla dikkat çeken projede fiyatlar 184 bin TL ile 495 bin TL arasında değişiyor. Projede yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, güneşlenme terası, hamam, buhar odası, çocuk oyun alanları, 24 saat kamera güvenlik sistemi ve kapalı otopark bulunuyor. İz Tower, Aralık 2012'de teslim edilecek
 
Dilek Taşdağ/Sabah

Yorum Yaz