Ev almanın tam zamanı!

Ev almanın tam zamanı!

Konutta bahar kampanyaları, çok cazip fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenler için inanılmaz fırsatlar sunuyor

Kaynak: Selma ŞENOL / Bugün

Konut piyasası baharla birlikte hareketlendi. Yeni tanıtılan projeler kadar devam eden projeler için de kampanyalar hazırlayan konutçuların hedefinde, elinde şu an yeterli peşinatı olmayanlar var. Tüketicilerin, konut kredisi alabilmek için evin değerinin en az yüzde 20-25'i kadar peşinat ödemesi gerekirken, inşaat firmaları ya bankalarla yaptıkları anlaşmalar sayesinde veya kendi imkanlarını kullanarak peşinatı yüzde 1 seviyesinde tutabiliyor.
 
500 LİRA TAKSİTLE
Bu da kimi projeler için bin lira ile 5 bin lira arası ödemeyi ev hayalini gerçekleştirmek için yeterli kılıyor. Üstelik bu kampanyalarda taksitleri teslime kadar erteleyenler de mevcut, hiç peşinat almayanlar da. Bahar kampanyalarının bekleyen talebi harekete geçirdiğine inanan satıcılar, sonuçlardan memnun.
Aydınlı Grubu, Beylikdüzü'ndeki Solarkent konutlarında peşinatsız 500 TL taksitle ev sahibi yapıyor. İlk yıl 500 TL taksitli kampanya kapsamında; 13. aydan itibaren sabit taksitlerle yüzde 0 faiz ve 60 ay vade imkanı sunuluyor. Kampanya nisan sonuna kadar devam edecek. 2 haftada 5 bin kişi satış ofisini aradı. Aydınlı Yapı Genel Müdürü Alpay Çepni dairelerin yüzde 20'sinin 15 günde satıldığını söyledi.
Tulip Gayrimenkul CEO'su Burak Erten de Tulip Turkuaz projesinde talebi karşılamakta zorlandıklarını, 8 günde 56 konut satışı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Kampanyayla yatırımcıların da ilgilendiğini anlatan Erten, “Ödeme kapasitesi olan ama peşinata yeterli birikimi olmayan kitleyi hedefledik. Ayrıca projemizi iyi bir yatırım aracı olarak konumlandırdık” dedi.
 
PEŞİNATA DA TAKSİT
Tulip Turkuaz'da 127 bin liraya satılan bir daire için bin 270 lira peşinat ödeniyor. Toplam bedelin yüzde 75'i banka tarafından kredilendiriliyor. Teslimlerin ağustosta başlayacağı projede teslime kadar taksit ödenmiyor. 120 ay vadede taksit tutarı bin 50 TL oluyor. Kalan yüzde 24'lük kısım iki yıl sonra ödeniyor. Şirket yüzde 24'lük peşinat için de 48 ay taksit uyguluyor. Teknik Yapı'nın Kartal'daki Upcity Flats projesinde 51 metrekarelik daireler 94 bin 900 lira. Minimum peşinat 4 bin 745 lira. 6 ayda bir yapılacak ara ödemelerle 120 aya kadar kredi kullanılabiliyor.
 
Fırsat kampanyaları
Konutta düşük taksitli ya da önce gelene indirim yapılan fırsat kampanyaları da var. Ispartakule'de Bizimevler 3'e başlayan İhlas Yapı, erken davranan 150 müşterisine indirimli fiyatlarla ev satacak. 120 bin liradan başlayan fiyatlar ve 677 TL'den başlayan taksitler uygulayacak. Demir İnşaat'ın Beylikdüzü'ndeki Ayışığı Evleri 2 projesinde yüzde 10 peşinat ödeniyor, kalanı için tüketici 60 ay vadede istediği gibi plan hazırlıyor. Fiyatlar 70 bin liradan başlıyor. Ortadoğu Grup, Okmeydanı'nda ürettiği Middleist'de son 30 konuta 70 bin liralık hediye çeki veriyor.
 
YÜZDE 28'LİK İNDİRİM
Birleşim İnşaat'ın Kurtköy'deki Loca projesinde 2+1 daireler yüzde 28 indirimli olarak 109 bin liraya satılıyor. Kumuşoğlu İnşaat'ın Esenyurt'taki Agena Park projesinde yüzde 10 peşinatla veya 60 ay sıfır faizle ev sahibi olunuyor. Fiyatlar 126 bin liradan başlıyor. Lüleburgaz'da inşa edilen Burgazkent'te fiyatlar 86 bin liradan başlıyor, 150 ay vadede aylık taksitler 510 liraya geliyor. Silivri'de Selimpaşa Emlak Konutları'nda ise 2+1'ler 114 bin lira ile 125 bin lira seviyesinde satılıyor. 28 bin 500 TL peşinat yatırıldığında, 150 ay vadeli aylık taksit 570 lira.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz