Danimarkalı dev Danfoss, Türkiye’de büyüyecek

Danimarkalı dev Danfoss, Türkiye’de büyüyecek

24 bin çalışanı ile 55 ülkede faaliyet gösteren Danfoss A/S, Türkiye’ye yönelik yatırımlarını büyütme kararı aldı

Danfoss Gelişen Pazarlar Direktörü Jurij Gabedov, “Türkiye'de daha etkin olmak için büyüme planımızı uygulamaya başlıyoruz. 5 yıllık plan süresince aşama-aşama yapacağımız yatırımlarla Türkiye organizasyonumuzu, mevcut yapısına oranla çok daha fazla güçlendireceğiz” dedi. 

Danfoss Isıtma Çözümleri'nin Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan ve Gelişen Pazarlar Direktörü Jurij Gabedov, İstanbul'da basın mensupları ile bir araya geldi. 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Danfoss Gelişen Pazarlar Direktörü Jurij Gabedov; Türkiye ekonomisindeki büyümeye paralel olarak Danfoss'un, Türkiye'de yeni yatırımlarla büyüme planlarının olduğunu ve bu planların gelecek 5 yıllık bir dönemi kapsadığını söyledi.

“Türkiye'nin kazancı 3-4 milyar doları bulabilir”

Danfoss Gelişen Pazarlar Direktörü Jurij Gabedov, “Türk hükümetinin, 2023 yılına kadar yenilenebilir enerji kullanımını 3 katına çıkarmak ve enerji tasarrufunu yaygınlaştırmak gibi iddialı bir hedefi var. Danfoss olarak enerji tasarrufu alanında sahip olduğumuz uzmanlık ve know-how ile Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi için yardım etmeye hazırız” dedi.

Isınmaya 10 milyar dolar

Gabedov, “Türkiye her yıl sadece ısınma amaçlı kullandığı doğalgazın ithalatı için 10 milyar doların üzerinde ödeme yapıyor. Başta ‘Termostatik Radyatör Vanası' olmak üzere Danfoss'un ürettiği enerji tasarrufu ve yaşam konforu sağlayan ürünler, kullanıldığı takdirde Türkiye her yıl yaklaşık 3 milyar dolar tasarruf edebilir. Enerji verimliliği konusunda global bir merkez olan Danfoss, sahip olduğu 80 yıllık mühendislik birikimi ile Türkiye'nin enerji tasarrufu alanında güçlü adımlar atmasına yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacaktır. Bu bağlamda Türkiye'de daha etkin olmak için büyüme planımızı uygulamaya başlıyoruz. 5 yıllık plan sürecinde aşama aşama yapacağımız yatırımlarla Türkiye organizasyonumuzu, mevcut yapısına oranla çok daha fazla güçlendireceğiz” dedi.   

Toplantıda söz alan Danfoss Isıtma Çözümleri'nin Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan da “Şehir merkezinde yapılan yeni ve nitelikli konut projelerinde ‘döşemeden ısıtma sistemleri' daha fazla tercih edilmeye başlandı. Döşemeden ısıtma alanında Avrupa'nın en çok tercih edilen markası olan Danfoss, Türk kullanıcılarına da yaşam konforu ve enerji tasarrufu sunmak için ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor” dedi.

Binalarda Enerji Performansı (BEP) yönetmeliğine dikkat çeken Şan, “Hükümetimizin yürürlüğe koyduğu BEP yönetmeliğinin uygulanması ve denetimindeki aksaklıklar giderilirse; Türkiye her yıl milyarlarca dolarlık enerji tasarrufu yapabilir ve vatandaşlarımız da daha konforlu ve sağlıklı ortamlarda yaşama imkanı bulur” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Danfoss, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na katılıyor
  • 04.11.2021 16:37

Danfoss, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na katılıyor

Danfoss, enerji verimliliğinin ekonomik büyümeyi sağlamanın, ekonomileri karbond ...

Danfoss, Ozon Paneli'nin 19'uncusunu düzenledi
  • 26.12.2018 16:02

Danfoss, Ozon Paneli'nin 19'uncusunu düzenledi

Danfoss, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile Ozon Paneli’nin 19'uncusunu d ...

İstanbul Yeni Havalimanı, Danfoss'un ürünleri ile inşa edildi
  • 26.10.2018 16:31

İstanbul Yeni Havalimanı, Danfoss'un ürünleri ile inşa edildi

İstanbul Üçüncü Havalimanı, kullanılan enerji verimli ürünleri sayesinde dünyanı ...

Danfoss, 5 Nisan’da basın toplantısı düzenliyor
  • 30.03.2018 14:01

Danfoss, 5 Nisan’da basın toplantısı düzenliyor

Danfoss, Türkiye’deki yatırım ve faaliyetlerini 5 Nisan Perşembe günü düzenleyec ...

Danfoss'tan bina verimliliği çalışmaları eğitimi
  • 09.06.2017 15:08

Danfoss'tan bina verimliliği çalışmaları eğitimi

Bina Verimliliği Çalışmalarının İvmelendirilmesi Projesi (BEA) kapsamında düzenl ...

Beyz Elektronik’in yeni ofisi Bursa’da açıldı!
  • 12.05.2017 10:38

Beyz Elektronik’in yeni ofisi Bursa’da açıldı!

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri alanında dünyanın lider markası Danf ...