Belediyelerden gayrimenkul satışları

Belediyelerden gayrimenkul satışları

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Aksaray Belediye Başkanlığı Nisan ayında belediyelerine ait taşınmazları ihaleyle satacak

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Aksaray Belediye Başkanlığı Nisan ayında belediyelerine ait taşınmazları ihaleyle satacak.
Belediyelerin ihale ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 15 Nisan'da, Çankaya ilçesinde bulunan 1'er ve 2'şer katlı olmak üzere toplam 26 dükkanı ihale usulüyle satışa çıkaracak. Satılacak 26 dükkandan en düşük muhammen bedeli 48 bin 300 TL, en yüksek bedel ise 252 bin TL olarak belirlenirken, ihalede en düşük geçici teminat bedeli ise bin 260 TL, en yüksek bedel ise 7 bin 560 TL olarak tespit edildi. İhaleye katılmak için teklif vereceklerin ihale mektuplarını en geç ihale günü saat 12.00'ye kadar teslim etmesi gerekecek.

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT
Çankırı Belediye Başkanlığı, Mülkiyeti belediyeye ait 6 bin 870 metrekarelik arsayı kapalı teklif usulü kat karşılığı inşaat yaptırılacak. 12 Nisan'da yapılacak olan ihaleye katılmak için 26 bin 342 TL geçici teminat bedeli yatırma şartı aranacak.

AÇIK ARTIRMA USULÜ
Aksaray Belediye Başkanlığı ise, Mülkiyeti Aksaray Belediyesine ait Şifahane Mahallesinde bulunan toplam 32 adet pafta, ada, parseli 13 Nisan'da açık artırma usulü ihaleyle satışa çıkaracak.

ESKİŞEHİR'DE ALIŞVERİŞ MERKEZİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Dairesi Başkanlığı, mülkiyetleri Büyükşehir Belediyesine ait Merkez Işıklar Mah. 1121 ada, 190 parsel sayılı 16 bin 253,6-metrekare arsası olan ve 8 bin 140 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezini ihaleyle satacak.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz