37. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünü buluşturdu

37. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünü buluşturdu

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, yoğun ilgi gören fuarın yapı sektörü için çok verimli geçtiğini söyledi

Yapı sektörünün en büyük buluşmaları arasında yer alan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'a 27 üye firması ile birlikte katılan ÇATIDER katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Fuar kapsamında B2B medya "Çatı ve Cephe" dergisinin üçüncü kez düzenlediği "Çatı ve Cephe Ödülleri Malzemeleri Ödülleri" töreninde  bir konuşma yapan ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz, fuarın yapı sektörü için çok verimli bir buluşma olduğunu söyledi. Tören, İMSAD Başkanı Dündar Yetişener, İZODER Başkanı Ferdi Erdoğan, ÇEDBİK Başkanı Duygu Erten ve ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz'u da bir araya getirdi. Başkanların konuşmalarında ele alınan ortak konular "Enerji verimliliği, inovasyon, sürdürülebilirlik ve son kullanıcı memnuniyeti" konuları idi.  

Türkiye'de çatılarla ilgili bilinç oluşturmak ve sektörün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 37. Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul'a katıldı. Fuara, ÇATIDER üyelerinden Armada Yalıtım, Atermit, Ayça İnşaat, Balcıoğlu, Başak Kiremit, Bestel A.Ş.- Kılıçoğlu, Böcker, Btm, Dupont, Güvendik Çatı Sanayii, Irmak Ticaret, Işıklar Pazarlama, İglo İç Ve Dış Ticaret, Mardav, Metal Kiremit, Monıer - Braas Çatı Sistemleri, Multiplan, Nuhpanel, Onduline Avrasya, Panelsan, Persan Yapı Elemanları, Rheınzınk, Sita, Teknosel, Türk Ytong, Vista Yapı ve Zet Yapı da katıldı.

Fuarın çatı yapı sektörü için önemli bir fırsat yarattığını belirten ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, 3 milyar dolar büyüklüğe ulaşan çatı sektörü hakkında şunları söyledi:

“Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümü, eski nesil ve yalıtımsız durumda. Deprem ülkesi olan Türkiye'de çatılara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çatılar, hem ekonomi hem de güvenlik açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle yapı fuarlarını, tüketicilerle ve sektör paydaşlarıyla buluşmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Fuara katılanlar yapı sektöründeki yeni gelişmeleri, trendleri ve sektör temsilcilerini yakından takip etme imkanı buluyorlar. Fuarlar aynı zamanda sektör temsilcilerinin birbirleriyle iletişimini sağlamak açısından da bir zemin oluşturuyor." 

ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz B2B medya dergilerinden "Çatı ve Cephe" dergisinin düzenlediği "3. Çatı ve Cephe Ödülleri Malzemeleri Ödülleri" töreninde yaptığı  konuşma sonrasında Yılın Çatı Kaplama Malzemesi/Sistemi ödülünü, Coolstoper/Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş.'ye ve Yılın Çatı Sistem Bileşenleri ödülünü Nanolux Vent/Günışığı Aydınlatma Enerji Sistemleri Ltd. Şti. 'ye verdi. 

Yapı dünyasının dernek başkanları ödül töreninde buluştu

B2B Medya'nın düzenlediği Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri Töreni'nde İMSAD Başkanı Dündar Yetişener, İZODER Başkanı Ferdi Erdoğan, ÇEDBİK Başkanı Duygu Erten ve ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz bir araya geldi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

40. Turkeybuild İstanbul Yapı Fuarı başlıyor!
  • 04.03.2017 09:15

40. Turkeybuild İstanbul Yapı Fuarı başlıyor!

YEM tarafından bu yıl 40'ıncı kez düzenlenecek olan Turkeybuild İstanbul Yapı Fu ...

35. Yapı Fuarı, sektörü bir araya getirdi
  • 12.05.2012 14:39

35. Yapı Fuarı, sektörü bir araya getirdi

35. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, sektörün devlerini Tüyap Fuar Merkezi’nde b ...

43. Yapı Fuarı'nda 1 milyar euroluk iş hacmi yakalandı!
  • 13.04.2021 14:48

43. Yapı Fuarı'nda 1 milyar euroluk iş hacmi yakalandı!

Turkeybuild Istanbul’u toplamda 16.899 kişi ziyaret ederken, bu rakamın yüzde 17 ...

41. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul kapılarını açıyor
  • 07.05.2018 13:31

41. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul kapılarını açıyor

41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 8 Mayıs Salı günü, Tüyap Fuar ve Kongre M ...

Kuzey Afrika ile Katar, Yapı Fuarı'yla Türkiye'ye geliyor
  • 03.03.2017 13:25

Kuzey Afrika ile Katar, Yapı Fuarı'yla Türkiye'ye geliyor

40. yılını kutlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu yıl Kuzey Afrika Bölge ...

Turkeybuild, inşaat sektörünü bir araya getiriyor!
  • 07.08.2016 11:09

Turkeybuild, inşaat sektörünü bir araya getiriyor!

Ekim ayında Ankara'da, Kasım ayında ise İzmir'de yapılacak Turkeybuild fuarları, ...