Aydoğan Park'ın havuzu ve peyzajı

Aydoğan Park, yatırımcısının yüzünü güldürdü

Yavuz Karaman Haberleri 25.03.2014 08:48

Yeni yatırım bölgesi olarak Tuzla’yı seçen Aydoğan İnşaat, bölgede fiyatların hızla yükseldiğini söyledi. Aydoğanpark’ın yarısını sattığını ifade eden İrfan Aydoğan, yatırımcıların iyi prim elde ettiğini belirtti

İstanbul Anadolu yakasının butik projelerinin mimarı Aydoğan İnşaat, Türkiye'nin en önemli marina projesine ev sahipliği yapacak Tuzla'da hayata geçirdiği Aydoğanpark projesiyle yatırımcısının yüzünü güldürdü. 2013'ün son ayında temelleri atılan Aydoğanpark Tuzla, hem ev alıp oturmak hem de yatırım yapmak isteyenlerin büyük ilgisini çekerken, kısa bir sürede projenin yüzde 50'si satıldı. Aydoğanpark Tuzla'da metrekare satış fiyatı ise 2.250 liradan 3 bin liranın üzerine çıkarak alıcısını kısa sürede kâra geçirdi.

Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, satışlarda olduğu gibi inşaatta da hızla ilerlediklerini ifade ederek,  ocak ayında temeli attıklarını ve teslimleri ise 2015 Mart ayında yapmayı planladıklarını söyledi.

İrfan Aydoğan, iki etaptan oluşan projenin ilk etabında katları çıktıklarını, ikinci etabın da hafriyatını tamamladıklarını anlatarak, “Burada yeni teknoloji kullanıyoruz. Kule vinçler ve endüstriyel kalıp sayesinde inşaat hızlı ilerliyor. Teslimleri 2015 Haziran'da yapacaktık ama martta yapmayı planlıyoruz. Proje tamamlandığında metrekare fiyatları en az 4 bin lira olur” dedi.

‘Bölge değerlenecek'

Projenin şimdiden yüksek oranda prim yaptığına vurgu yapan Aydoğan, şunları söyledi:
“Tuzla, İstanbul'un en fazla değer kazanan bölgelerinden biri olacak. Bölgeden hızlı tren geçecek, Körfez geçiş köprüsü yapılıyor. Tuzla denize nazır bir ilçe, hâlâ sayfiye yeri gibi. Havalimanı ve sanayiye de yakın. Fiyatlar ise yüksek değil. Özellikle ulaştırma yatırımları ve marina projesi bölgeyi çok cazip hale getirecek. Bu da fiyatların yükselmesine neden olacak. Bizim projemizde bu gelişimi yaşadık ve yatırımlar şekillendikçe bölgedeki değer artışı devam edecek.” 

İrfan Aydoğan, projenin sahile çok yakın olması nedeniyle yoğun ilgi gördüğünü anlatarak, “Lokasyonumuz çok iyi. Üst katlardaki evler denizi görüyor. Az katlı bahçeli evlerde oturmak isteyenler de buraya geliyor. Anadolu yakasının merkezi semtlerden gelip daire alanlar oluyor” diye konuştu.

Az katlı butik proje

Aydoğanpark Tuzla'da, dairelerin brüt metrekareleri 65-230 metrekare arasında değişiyor. 2+1, 3+1, 3+2 ve 4+2 olarak tasarlanan daireler, birinci sınıf malzemelerle dikkat çekiyor. Tuzla'nın merkezi olan İstasyon Caddesi'nde 19.810 metrekarelik inşaat alanında, 2 parsel üzerine inşa edilen Aydoğanpark Tuzla'da, toplamda 6 blok ve 118 daire bulunuyor. Mahalle hayatını yaşatmak için az katlı ve butik yapının ön plana çıktığı projede fitness, sauna, çocuk parkı, kapalı otopark, çok amaçlı spor sahası, yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu gibi A'dan Z'ye bütün sosyal donatılar yer alıyor. Aydoğanpark Tuzla, İstanbul'un en büyük 7 projesi arasında gösterilen marinaya yürüme mesafesinde bulunuyor.

Erenköy'de satışa başladı

İrfan Aydoğan, Tuzla'da yeni arsalar için görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek, Fenerbahçe'de dönüşüm kapsamında yeni proje yapacaklarını söyledi.

Aydoğan, Erenköy'de Bağdat Caddesi'ne yakın bir konumda Caddepark'ı hayata geçirdiklerini açıkladı. Projede temeli attıklarını ve katlara çıktıklarını dile getiren Aydoğan, “2.500 metrekarelik arsada 14 katta 54 daireden oluşan projenin temelinden kaya çıktı. Bu bizi biraz uğraştırdı ama inşaatın hızında bir sorun yok.  Resmi satışlara başladık ve metrekare fiyatlarımız 6-7 bin dolar arasında değişiyor” dedi.

Yavuz Karaman