Trabzon Uzungöl'deki Arap turistler

Uzungöl, yılda 2 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor

Turizm Emine Pile 09.08.2015
Doğu Karadeniz’in önemli turizm alanlarından olan Trabzon Çaykara'nın Uzungöl beldesine Arap turistlerin ilgisi sürüyor.
Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl beldesi Arap turist akınına uğruyor. Yılda yaklaşık yerli yabancı 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan göl çevresinde artık yamaç paraşütü, ATV pistleri ve çocuk eğlence alanları da göze çarpıyor.

yemyeşil orman içinde akan <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Uzung%c3%b6l'>Uzungöl</a>

Uzungöl'ün güzelliği havadan yapılan çekimlerde bir kez daha ortaya çıktı. Bir vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların kapatması sonucu oluşan Uzungöl, yeşil ve mavinin buluşmasıyla ziyaretçilerine tarifsiz bir seyir keyfi sunuyor.

AHŞAP OTELLER BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Göl çevresinde bulunan 100'ün üzerinde ahşap otelde doluluk oranı şu anda yüzde yüze ulaştı. Uzungöl beldesine olan bu ilgi göl çevresinde yapılan aktivitelere yenilerini ekledi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Uzung%c3%b6l'>Uzungöl</a>'deki ahşap oteller

Daha önceden doğal manzara izleme, yürüme, tırmanma ve bitki örtüsü incelemeleri gibi aktiviteler yapılan Uzungöl çevresinde artık yamaç paraşütü, ATV pistleri, bisiklet turları, gölde kullanılan deniz bisikletleri ve çocuk oyun alanları göze çarpıyor. Göl çevresindeki yürüyüş alanı Arap turist kadınlar ve günü birlik gelen ziyaretçilerle dolup taşıyor. Özellikle hafta sonları bölgeye aşırı ilgiden otopark ise bölgenin en önemli sorunlarından.

Uzungöl Doğu Karadeniz Arap ilgisi