su kaydırağı, havuz, su parkı, orlando, disney, dubai, bahamalar

İşte dünyanın en inanılmaz su kaydırakları

Turizm Merve N. Güreş 01.07.2015
Dünyanın dört bir yanındaki su kaydırakları adrenalin tutkunlarını çekmeye devam ediyor. İşte tehlikenin sınırlarını zorlayan o su kaydırakları.
Verrückt : Schlitterbahn Su Parkı, Kansas, ABD

Kansas'ta inşa edilen dünyanın en yüksek su kaydırağı Verrückt, Niagara Şelalesi'nden bile yüksek yapıldı. En tehlikeli su kaydıraklarının başında gelen Verrückt'te, 4 kişilik botlarla kayılıyor. Yoğun talep nedeniyle kaydırak için rezervasyon yapılması gerekiyor. Kaydırağın etrafında ise güvenlik için özel bir teçhizat bulunuyor.

Insano: Beach Park - Brazil

14 katlı bir bina yüksekliğinde yapılan Insano isimli su kaydırağı Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en yüksek su kaydırağı oldu. Ardından bu ünvanı Kansas'taki Verrückt'e kaptırdı.  Brezilya'nın Fortaleza şehrinde bulunan 41 metrelik kaydıraktan kayanlar dört-beş saniye içinde 100 km hıza ulaşıyor.

L2: Worgler Wasserwelten, Avusturya

Yer çekimine meydan okuyan özel tüplerden yapılan su kaydırağı ziyaretçilerini heyecanın doruklarına çıkarıyor. Özel bir tüpün içine binen ziyaretçiler adeta bir vakumla çekiliyormuş gibi metrelerce yüksekten aşağıya kayıyor.

Iman Leap: Atlantis Paradise Island, Bahamalar

9 farklı su kaydırağının bulunduğu parkta en heyecan verici kaydırak Leap of Faith isimli olan. Maya tapınaklarından ilham alınarak inşa edilen kaydırak neredeyse 90 derecelik bir açıyla duruyor. Aşağıda ise köpekbalıklarıyla dolu bir havuza atlıyorsunuz. Tabii bir tüpün içinde olarak.  

Aqua Drag Racer: Wet 'n Wild, Orlando, ABD

Kuzey Amerika'nın en eğlenceli su parklarından biri olan Wet n' Wild'ın en ünlü oyuncağı Aqua Drag Racer. 4 şeritli bu kaydıraktan kaymak ise büyük cesaret istiyor.

Dolphin Plunge: Aquatica, Orlando, ABD

Orlando'daki dillere destan su parkı SeaWorld'ün içinde bulunan Dolphin Plunge, ziyaretçi akınına uğruyor. Bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyen yüzlerce kişi dakikalarca sıra bekliyor. Kapalı şeffaf tüplerden oluşan su kaydırağının en büyük özelliği ise yunuslarla dolu bir havuzdan geçmesi. Yunuslar etrafınızda yüzerken su kaydırağından kayarak onları seyredebiliyorsunuz.

 

Jumeriah Sceirah: Wild Wadi Su Parkı, Dubai

Dubai'nin en çok ziyaret edilen eğlence parklarından biri olan Wild Wadi'deki kaydırak 70 derecelik bir açıya sahip. Panoramik manzara eşliğinde havuza düşen tatilcilerin en büyük sıkıntısı ise saatlerce sıranın kendilerine gelmesini beklemek.

Citta del Mare, Palermo, İtalya

Sicilya'nın kuzeybatı kıyısında bulunan Citta del Mare Hotel Village, konuklarına Akdeniz'in tüm nimetlerini sunuyor. 11 ayrı bölümden oluşan su kaydırağı eşsiz bir mavilikte son buluyor.

Summit Plummet: Disney Blizzard Beach Water Park, Orlando, ABD

Walt Disney World'ün içinde bulunan su parkındaki kaydırakların neredeyse hemen hemen hepsi yüksek miktarda adrenalin vaat ediyor. 70 ve 80 derecelik açılarda yapılan kaydıraklarsa su parkının gözdeleri arasında.

Emlaktasondakika.com

su kaydırağı havuz su parkı orlando disney dubai bahamalar