Bodrum

Bodrum'un denizi çöpten arındırıldı!

Turizm Zeynep Karabağ 27.10.2016
Ünlü turizm destinasyonumuz Bodrum'da cennet koyların deniz dibi temizliği yapıldı. 5 gün süren temizli çalışmalarında 5 ton atık çıkarıldı.
Muğla'nın Bodrum ilçesinde Bodrum Belediyesi'nin de destek verdiği deniz dibi temizliği yapıldı. 

Bodrum ilçesindeki koylarda yapılan deniz dibi temizliği çalışmasında, 5 günde 5 ton atık çıkarıldı. "Denize en çok mavi yakışır Gökova" sloganıyla gerçekleştirilen temizlik, 5 gündür devam ediyor. 5 ton atığın çıkarıldığı Bodrum Kissebükü Koyu arındırıldı.

Bodrum Belediyesi ile özel dalgıç okullarından 25 dalgıcın katıldığı temizlik çalışması Yedi Adalar, Uzun Liman, Bekar, Küfre, Tuzla, Çatı, Amazon, Armonika ve Kissebükü koylarında yürütüldü. 

Etkinliğin son gününe katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dalış yaparak temizlik çalışmalarına destek verdi. 

Kocadon, temizliğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'un mavi koylarında deniz dibini temizlediklerini söyledi. Temizlik çalışmasını Kissebükü'nde bitirdiklerini ifade eden Kocadon, Kissebükü'nün mavi yolculuğun başladığı bölge olduğunu belirtti. Kocadon, bugün temizlik yapan ekibe kendisinin de katıldığını dile getirerek, destekleyen herkese teşekkür etti. 

Koyların çok güzel korunduğunu, ancak balıkçı teknelerinin yanaştığı koylarda sıkıntıların yaşandığını anlatan Kocadon, "Balıkçı teknelerinin yanaştığı koylarda çöp çıktı. Özellikle ekmeğini denizden çıkaran bu balıkçılara, kaptanlara ve mürettebata da biraz daha dikkatli davranmalarını diliyorum. Çünkü bu denizler geleceğimiz." diye konuştu.

Bodrum'un turizmde yerinin çok fazla olduğunu vurgulayan Kocadon, denizlerin herkesin olduğunu ve sonraki nesillerin de bu güzelliği görmesini istediğini ifade etti. 

Koylarda 5 gün süren çalışmanın sonunda 5 tona yakın atık malzemenin çıkarıldığı bildirildi. 

Öte yandan deniz dibi temizliği, dalgıçların sualtı kameralarınca da görüntülendi.

Bodrum Bodrum deniz temizliği