toki çorum

TOKİ'den Hitit Üniversitesi personeli için konut!

TOKİ Zeynep Karabağ 05.03.2015
Çorum Hitit Üniversitesi’nde görevli personelin konut ihtiyacı Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından karşılanacak.
Hitit Üniversitesi'ni ziyaret eden Ak Parti Çorum milletvekili aday adayı Ayhan Karaca, Genel Sekreter Erdal Kanık ile bir araya gelerek görüştü. Ziyarette Karaca ve Kanık, üniversitenin konut talebi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Karaca, geçtiğimiz aylarda Hitit Üniversitesi'nde görevli personelin konut ihtiyacının karşılanması noktasında TOKİ'den talepte bulunulduğunu hatırlatarak bununla ilgili yer tahsisinin yapıldığını ve TOKİ'nin de çalışmalara başladığını, talep toplama sürecinin devam ettiğini açıkladı.

Sürecin tamamlanmasıyla birlikte ihale sürecinin başlatılacağını ve konunun takipçisi olacağını vurgulayan Karaca, “Üniversite personelimizin konut ihtiyacını TOKİ aracılığıyla karşılayacağız. Yaklaşık 500 konut yapmayı planlıyoruz. Talep toplama sürecinin tamamlanmasıyla birlikte en kısa sürede ihale sürecide başlatılacak. Konunun yakın takipçisi olacağım” dedi.

toki çorum hitit üniversitesi