Beydağı Kentsel Yenileme Projesi

TOKİ, Malatya'daki konutlar için kuraları çekiyor

TOKİ Emine Pile 13.11.2015
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi için kuralar çekiliyor.
Beydağı Kentsel Yenileme Projesi'nde hak sahibi bin 15 kişinin konutları belirleniyor. 17-18 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kapalı spor Salonu'nda yapılacak olan kura çekimi ile Kentsel Yenileme Proje alanı içerisinde taşınmazı bulunan ve konut karşılığı muvafakat imzalayan hak sahiplerinin konutları belirlenecek.

DAHA ÖNCE 928 KONUT TESLİM EDİLDİ

Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan bin 323 adet konut yakılırken, toplamda 4 bin 195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3 bin 267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi. Projenin I. ve II. etabında 2013 yılında yapımına başlanan 3 bin 267 konuttan bin 15'i daha 17-18 Kasım tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek olan kura çekimiyle hak sahiplerine teslim edilecek. TOKİ tarafından yapılan ve inşaatı bitme aşamasına gelen konutların hak sahiplerine 2016 yılı içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor. 17-18 Kasım 2015 tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak olan kura çekiminde, konut karşılığı muvafakat imzalayan hak sahiplerinin hazır bulunmaları istendi. 

Beydağı Kentsel Yenileme Projesi kura çekimi Atatürk Kapalı spor Salonu