elazığ toki

TOKİ, kentsel dönüşüm kapsamında Elazığ’a 277 konut yapacak

TOKİ Recep Birdal 21.10.2017
TOKİ tarafından “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Elazığ Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek 277 konutun ihalesi yapıldı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında, Elazığ Cumhuriyet Mahallesi'nde inşa edilecek 277 konutun ihalesi yapıldı. 16 Ekim 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilen ihalede ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor.

Konutların 70'i 2+1, 207'si ise 3+1 planında inşa edilecek.

Elazığ Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, TOKİ ile Elazığ Belediyesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi. Çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanda “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı.  21,69 hektar olan proje alanında 1.440 konut, 6 dükkan ve sosyal tesis yapımı tasarlandı. İlk etapta hazineye ait rezerv alanda 277 konut inşa edilerek hak sahiplerinin tasfiyesi planlandı.

Modern mimari tarzda inşa edilecek projeyle yerleşim alanı; dükkanları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkanı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

toki elazığ elazığ toki konutları elazığ cumhuriyet mahallesi toki