Batıkent-Sincan metro hattı 12 Şubat'ta açılacak
Haberler / SondakikaHaberleri / Batıkent-Sincan metro hattı 12 Şubat'ta açılacak

Batıkent-Sincan metro hattı 12 Şubat'ta açılacak

SondakikaHaberleri 07.02.2014 11:27

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca inşası tamamlanan Batıkent - Sincan Metrosu, Başbakan Erdoğan tarafından 12 Şubat'ta açılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca inşası ve test sürüşleri tamamlanan Batıkent-Sincan metrosu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Şubat'ta saat 11.00'da gerçekleştirilecek. Açılışa, söz konusu tarihte Türkiye'de bulunacak olan İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'un da katılması bekleniyor.

Uzunluğu 15,5 kilometre olan ve yer teslimi 28 Şubat 2012'de yapılan hattın, inşaat, elektromekanik ve sinyalizasyon sistemlerinin kuruluşu da dahil olmak üzere 2014 sonunda tamamlanması öngörülüyordu. Ancak Bakanlığın çalışmaları hızlandırmasıyla vatandaşlar, şubat ayında yeni hatta metro konforu yaşayacak. Test seferlerine yaz aylarında başlanan ve 11 istasyondan oluşan hat, Kızılay-Batıkent metro hattına entegre olacak. Hat, Batı Merkezi, Mesa, Botanik, İstanbul Yolu, Eryaman 1-2, Eryaman 5, Devlet Mahallesi, Harikalar Diyarı, Fatih, GOP, OSB-Törekent istasyonları ile hizmet verecek.

AA