Ascendum Makina iş makinaları sektöründe hedefini değiştirmedi
Haberler / SondakikaHaberleri / Ascendum Makina iş makinaları sektöründe hedefini değiştirmedi

Ascendum Makina iş makinaları sektöründe hedefini değiştirmedi

SondakikaHaberleri 11.02.2014 11:58

İş makinaları sektörü büyüme trendinin devam ettiği bir yılı daha geride bıraktı

Sektör 2013'ü bir önceki yıla göre yüzde 3,5 düzeyinde büyüme ile kapattı. Sektörün lider iş makinası firmalarından ASCENDUM Makina'da yılı hedeflerini yakalayarak tamamladı. 2014 hedeflerinin yine müşteri odaklı olacağına işaret eden ASCENDUM Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat “yatırımlara devam” mesajı veriyor. Kentsel dönüşüm projelerinden büyük yol yapımlarına, mermerden hafriyat sektörüne kadar uzanan geniş bir alanda müşterilerinin çözüm ortağı olan ASCENDUM Makina, amiral gemisi Volvo İş Makinaları'nın yanı sıra distribütörlüğünü yaptığı Sandvik ve Sany Paletli Vinç ürün grubunun gücünü sahaya yansıtıyor. Geniş ürün gamı ile iş makinalarının çalıştığı her alanda fark sunan projelere imza atan ASCENDUM Makina 2013 yılını hedeflerine ulaştığı bir yıl olarak sonlandırdı. ASCENDUM Makina'nın 2013 yılı performansını ve yeni yıla ilişkin hedeflerini değerlendiren ASCENDUM Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat: “Hem genel pazar durumumuz hem de belirli ürünler konusundaki hedeflerimiz açısından 2013'ü değerlendirdiğimde ciddi anlamda başarılı olduğumuzu düşünüyorum” diyor. 2014 yılına ilişkin öngörülerini de paylaşan Polat: “2014'ün kolay geçmeyeceğini düşünüyoruz. Ancak planlamamızı ve aksiyonumuzu tüm senaryolara hazırlıklı olabilecek şekilde oluşturduk” değerlendirmesinde bulunuyor.

2013 yılını büyüme ile kapatan ASCENDUM Makina, 2014 yılında da bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedeflere ulaşmak için büyük projelerin önemine işaret eden Polat: “Üçüncü boğaz köprüsü, yeni havalimanı, İzmir-İstanbul otoyolu, Kanal İstanbul projeleri gibi devam eden ve yeni başlayacak yatırımların önemi büyük. Bu projeler hem ülkemizin makro düzeydeki gelişimine katkıda bulunacak hem de istihdama olumlu etki sağlayacak. Öte yandan büyük projelerin iş makinaları sektörünün büyüme hızına olan katkısı da tartışılmaz” diyor.

Yatırımlar müşteri odaklı
ASCENDUM Makina olarak yeni yatırımlara 2014 yılında da devam edeceklerinin bilgisini veren Polat, gerek amiral gemisi Volvo İş Makinaları'nın gerekse distribütörlünü yaptıkları diğer markalarda ana yaklaşımlarının temelini müşteri memnuniyetinin oluşturduğunu dile getiriyor.

ASCENDUM Makina 2014 yılının ilk ayında bünyesine dünyanın en büyük ilk 5 iş makinası üreticisi arasında olan Sany Paletli Vinç ürünlerini dahil etti. Konu hakkında bilgi veren ASCENDUM Makina Satış ve Pazarlama Direktörü Tolga Polat; Sany marka Paletli Vinç ürün grubunun Türkiye'de ASCENDUM Makina güvencesinde satışa sunulacağını ifade ediyor ve ekliyor; “Sany ülkemizde gayet bilinen bir marka. ASCENDUM Makina'nın satış ve satış sonrası organizasyonu, gücü ve deneyimi ile müşterilerimiz iyi bildikleri Sany markasını gönül rahatlığı ile alabilecekler”

Tolga Polat, son olarak iş makinaları pazarında gözde olan ürünlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. “Geçtiğimiz sene pazara sunduğumuz yeni ekskavatörlerimiz Volvo EC300D ve Volvo EC350D'ye ilgi büyük. Makinalarımız hem performans hem de yakıt tasarrufu konusundaki başarıları ile müşterilerimizden tam not aldılar. Bunun yanında pazarı domine etmeyi sürdürdüğümüz lastik tekerlekli yükleyicilerimize müşterilerimizden aldığımız olumlu geribildirimler bizleri, yeni yatırımlara yönelme konusunda heyecanlandırıyor. Bu sene de yenilikleri ve yatırımları durmaksızın sürdüreceğimizi söyleyebiliriz.”