Turyap Holding
Haberler / Şirket haberleri / Turyap Holding, Çinli Chinamex ile gücünü birleştiriyor

Turyap Holding, Çinli Chinamex ile gücünü birleştiriyor

Şirket haberleri 24.03.2021 07:45

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul pazarlama şirketi Turyap Holding ile Çinli Chinamex şirketi arasında iş birliği anlaşması sağlandı.

Geçtiğimiz günlerde ön anlaşması yapılan Dragon City İstanbul için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Dragon City İstanbul Türkiye'de bir ilk olacak

Kendisini Çinli şirketlere "Küreselleşme" konusunda yardımcı olmaya adamış uluslararası uzman bir danışmanlık şirketi olan Chinamex ile Türkiye'nin en büyük gayrimenkul pazarlama şirketi Turyap arasında yapılan anlaşma ile hayata geçirilecek olan proje Türkiye'de bir ilk olacak.

Turyap Kurumsal Satış ve Pazarlama Direktörü ve Dragon City İstanbul Proje Koordinatörü Serpil Yarış konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Anlaşmanın her iki taraf açısından da oldukça olumlu geçtiğini belirten Yarış, konuşmasında şunları söyledi;
“36 yıllık köklü geçmişiyle Turyap Holding yine bir ilke imza atarak ülkemize eşi benzeri olmayan bir projeyi kazandırıyor.

Çinli ortağımız ile ön araştırmaları yapıyoruz. Akabinde yer ile ilgili çalışmalarımız olacak. Partner ortağımız olan Çinli Chinamex ile ön anlaşmayı sağlamış bulunmaktayız. Türkiye'de kaliteli Çin mallarının perakende müşteriye satışıyla ilgili hayata geçirilecek olan bir proje üzerinde anlaştık.

İlk etapta sekiz kategoride hizmet vermeyi düşünüyoruz. Bunların da kendi alt kategorileri olacak. Mobilyadan, mutfak eşyalarına, yapı malzemelerinden, aydınlatma, elektronik, spor ve eğlence ürünleri, çocuk ürünleri, olmak üzere birçok kaliteli markayı alt kategori ile sunmayı düşünüyoruz.
“Dragon Mart / City” adı ile de anılan proje Türkiye dışında “Dragon Mart Dubai”, “Dragon Mart Bahreyn” ve Hindistan gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor.

"Dragon Mart / City" ile Chinamex, sınır ötesi ticaret platformu geliştirmede lider oldu.  Faaliyetleri Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika, ABD ve Avrupa'yı kapsıyor.

Çinlilerin yol kuşak projesi Türkiye'yi kapsıyor

Çin hükümetinin çok önemsediği bir proje var. “Yol kuşak projesi” bunu İpekyolu projesi olarak düşünebilirsiniz. Çin hükümetinin hedefi şu: “Dünyadaki insanların kullandığı ürünlerin her ikisinden biri Çin malı olacak ve Çin'de üretilecek.Tabi bunun yapılabiliyor olması için de sadece üretmek yetmiyor. Bu ürünlerin lojistik bir ağ ile ulaştırılması gerekiyor. Burada Çin hükümeti de Türkiye'ye yatırım yapılmasını çok önemsiyor. Türkiye bu noktada Çinliler oldukça stratejik bir noktada bulunuyor. Bilindiği gibi bunun en büyük örneği Avcılar'da dünya devi Xiaomi'nin üretim fabrikası kurması olarak gösterilebilir.

Önümüzdeki aylarda projenin detayları netleştikçe basınla da paylaşmaya devam edeceğiz. Çinli ortağımız ile çıktığımız bu yolda başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Çok sağlam adımlar atıp, iyi araştırıp sıkı dokuyarak ilerlemeye devam edeceğiz. Projenin hem ülkemiz adına hem de bizim adımıza hayırlı olmasını diliyorum.