tahincioğlu yapı emlak konut sarıyer istinye

Tahincioğlu Yapı’yı kurdu, İstinye ihalesine girdi!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 06.03.2015
Özcan Tahincioğlu önderliğinde kurulan Tahincioğlu Yapı, Emlak Konut Sarıyer İstinye ihalesine iki ortağıyla katıldı, 3 milyarlık teklif verdi.
Tahincioğlu Gayrimenkul, inşaat sektöründeki başarılı yürüyüşüne devam ederken yeni firmalar kurarak büyümesini sürdürüyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Özcan Tahincioğlu liderliğinde kurulan Tahincioğlu Yapı, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

İstanbul Ticaret Odası kaydı 4 Şubat 2015 günü gerçekleştirilen Tahincioğlu Yapı'nın yönetim kurulu başkanlığını münferiden Özcan Tahincioğlu yürütecek. Yönetim kurulu ise Alpaslan Çalım, Onur Tahincioğlu, Mühibe Elif Germirli, Metin Özaçık gibi isimlerinden oluşacak. Sermayesi 100 bin lira olan şirketin genel merkezi Ataşehir'deki Palladium Tower'da bulunuyor.

Tahincioğlu Gayrimenkul ve Nida İnşaat'la birlikte Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye'deki ihalesine katılan Tahincioğlu Yapı, arsa için ne kadar istekli olduğunu verdiği teklifle gösterdi. Konsorsiyum, arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 3 milyar lira, Emlak Konut GYO'ya arsa payı olarak ise yüzde 30 oranında 900 milyon liralık rakam önerdi.

İlk oturum süreci tamamlanan ihalenin ikinci oturumu 13 Mart 2015 Cuma günü saat 14.30'da yapılacak. Tahincioğlu konsorsiyumu, İstinye'de denize çok yakın konumda bulunan arsa için rakipleriyle kıyasıya mücadele edecek.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

tahincioğlu yapı özcan tahincioğlu sarıyer istinye arsa ihalesi