Queen Central Park / Sinpaş GYO

Sinpaş GYO firmasının Queen Central Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Sinpaş GYO logosu

Sinpaş GYO'nun masraflarını Arı Leasing azaltacak!

Şirket haberleri Hüseyin Belibağlı 06.12.2014
Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, noter masraflarını azaltmak için Arı Leasing ile çalışma kararı aldı
SPK'nın II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği uyarınca yapılan açıklamada Sinpaş GYO, alacaklarını iyi takip ederek noter masraflarını azalttı. Bunu devamında leasing masraflarını da azaltmak isteyen kurum, Arı Leasing ile birlikte hareket etme kararı aldı.

Kurumdan yapılan açıklamada şu ibareler yer aldı;

Yönetim Kurulumuzun 05.12.2014 tarihinde aldığı karar uyarınca;

Firmamızın geliştirerek satışa koyduğu konut ve ticari ünitelerin satış başarısı yanında, nakit akışı ve tahsilat kalitesinde de iyileştirmeler yapılması, müşterilerimizden alacaklarımızın daha etkili bir şekilde takibi, satış ile ilgili masrafların içinde en büyük kalemlerden biri olan noter masrafının ortadan kaldırılması(leasing sözleşmeleri noter tasdiğinden ve masraflarından muaftırlar), başta olmak üzere, Leasingin sağladığı yasal çerçeve içinde faaliyetlerimizin daha ekonomik yürütülmesi ve bu anlamda rekabet üstünlüğü sağlanması için, Arı Finansal Kiralama A.Ş. firması ile işbirliği yapılmasına, bu işlemler kapsamında Arı Finansal Kiralama A.Ş.'ye ödenecek ücretin piyasa koşullarına ve Arı Finansal Kiralama A.Ş.'nin performansına göre her yıl müzakere edilecek şekilde Arı Leasing ile anlaşma yapılmasına karar verilmiştir.

Sinpaş GYO Arı Leasing