Suare Residence / E7 Grup

E7 Grup firmasının Suare Residence projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
sky tower hotel akçakoca

Helal turizmine 145 milyon dolarlık dev yatırım!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 05.02.2015
E7 Grup, Akçakoca’da hizmete açtığı Sky Tower Hotel’le birlikte İstanbul ve Karadeniz’de helal turizm projeleri üretecek.
E7 Grup, helal turizme güvenerek yola çıktı. İlk olarak Düzce Akçakoca'daki Sky Tower Hotel'le sağlık ve helal turizmi sektörüne adım atan şirket önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar yaparak yoluna devam edecek. Reklam filminde Ahmet Özhan'ın rol aldığı Sky Tower, otel konseptiyle çalışıyor.

Hayata geçirdiği konut projeleriyle de bilinen E7 Grup, turizm sektöründe de boy gösterecek. Orta Doğulu yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Sky Tower Hotel'de devr-i tatil fiyatları 6 bin liradan başlıyor.

Gidilmediği takdirde ödeme yapılmayan devr-i tatillere yerli turistlerde ilgi gösteriyor. Türkiye'de sağlık turizminin 2023 hedefi 25 milyar dolar olarak belirlenirken helal turizminin bugünkü büyüklüğü 100 milyar dolar olarak biliniyor. Türkiye'nin bu rakamdan aldığı pay ise sadece 3 milyar dolar seviyelerinde.

Yüzde 50 doluluk oranına ulaşan Sky Tower Akçakoca projesi aynı zamanda Düzce'nin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliğine sahip. Dünya'daki Müslümanların tatil tercihini ilk olarak Türkiye'den yana kullanması da turizmdeki büyük avantajların başında geliyor.

Karadeniz'in Orta Doğulu yatırımcıları cezbettiğini anlatan E7 Grup CEO'su Ersin Aydeniz ‘Burada özel hizmetler dışında ekstra ücret ödenmiyor. 100 odalık yeni bir yatırım yapacağız. Ayrıca İstanbul'da 50, Sinop ve Trabzon'da 25 milyon dolarlık iki proje için görüşmelerimiz sürüyor' açıklamasında bulundu.

Helal Tatil nedir?

İslami inanca ve kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyenlerin talebiyle ortaya çıkan bir turizm dalı. Tesislerde kesinlikle alkol kullanımına yer verilmezken yüzme havuzları, SPA ve sağlık merkezi gibi alanlar bay-bayan olarak ayrı hizmet veriyor.

Özel aile hizmetlerinin bulunduğu bazı tesislerde etrafı kapalı, sadece bayanlara özel plajlar yer almakta. Ayrıca tüm tesislerde ibadetlerin yerine getirilebilmesi için özel mescitler bulunuyor.

emlaktasondakika.com

sky tower hotel akçakoca helal turizm türkiye e7 grup ahmet özhan