gyoder

GYODER’den ‘TOKİ’ açıklaması!

Şirket haberleri 22.06.2017 12:32

GYODER, 20 Haziran 2017’de yapılan basın toplantısına ilişkin açıklama yazısı yayınladı.

Gyoder'in basın toplantısının ardından basında çıkan “sosyal kira' projesi ile ilgili Gyoder'den düzeltme yazısı geldi. Söz konusu yazıda projenin TOKİ gündeminde değil Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı'nın gündeminde olduğu belirtildi.

Firmanın basınla paylaştığı yazı şu şekilde:

GYODER'in (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) 20.06.2017 tarihli basın toplantısına gösterdiğiniz ilgi için öncelikle teşekkür ederiz.
Basın toplantımız sonunda sorular üzerine yapılan açıklamalarda, Derneğimiz Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören tarafından İngiltere örneği verilerek anlatılan ‘düşük gelir sahiplerine ve dezavantajlı sosyal gruplara yönelik kiralık sosyal konut ihtiyacı' açısından, proje çalışma ve raporlamasının yanlışlıkla Kalkınma Bakanlığı tarafından yapıldığı belirtilmiştir. Bazı basın organlarında da kendi insiyatifleriyle TOKİ'nin elindeki konutlardan bu ihtiyacın sağlanacağı haberleri çıkmıştır.
Bu konu Dünya Bankası çalışmaları doğrultusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bir ön çalışması ve raporlaması olduğundan ilgili açıklamayı düzeltiriz. Konunun Kalkınma Bakanlığı ve TOKİ ile bir ilgisi yoktur.
İlgili bakanlıklar, TOKİ ve kamuoyu nezdinde yanlış anlamaların önlenmesi adına açıklamayı düzeltir, bilgilerinize saygılarımızla sunarız.