beymen bağdat caddesi

Beymen’den Bağdat Caddesi’ndeki dükkana rekor kira!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 08.01.2015
Bağdat Caddesi'nde Beymen, 15 yıllığına dükkan kiraladı. Şirket, 4 yıl için 15 milyon dolardan fazla para ödeyecek.
Ünlü giyim markası Beymen, Bağdat Caddesi'ndeki Uşaklıgil Apartmanı'nın altında yer alan mağazayı kiralamak için anlaştı. 15 yıllık yapılan anlaşmada ilk 4 yıl için toplam 15 milyon 600 bin dolar kira ödeyecek. Sonraki her yıl kiralar yüzde 3 oranında artacak.

Konuyla ilgili olarak Akiş GYO'nun açıklaması şu yönde;

Cadde Mağazacılığı kapsamında geliştirmekte olduğumuz  projelerin bir süredir devam etmekte olan tasarım ve kiralama çalışmaları neticesinde  ilk aşamada Bağdat Caddesi No:481'de (Uşaklıgil Apartmanı) kiralama işlemi gerçekleşmiştir. Diğer projelerle ilgili süreç devam etmekte olup, potansiyel kiracılarla görüşülmektedir.Gerçekleşen kiralama işlemi ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Kiralayan") ile Beymen Mağazacılık A.Ş. ("Kiracı") arasında İstanbul İli, Kadıköy İlçesi 67 Ada 3206 Ada 14 Parselde  (eski adı ile Uşaklıgil Apartmanı) kayıtlı gayrimenkul ile ilgili olarak kira sözleşmesi imzalanmıştır.

Kira bedeli "Asgari Kira Bedeli " ve "Hasılat Kira Bedeli" olmak üzere iki bölümde tahsil edilecektir. 1. Kira dönemi için asgari kira bedeli 3.600.000 Amerikan Doları + KDV , 2. Kira dönemi için asgari kira bedeli 3.800.000 Amerikan Doları + KDV, 3. Kira dönemi için asgari kira bedeli 4.000.000 Amerikan Doları + KDV, 4. Kira dönemi için asgari kira bedeli 4.200.000 Amerikan Doları + KDV, takip eden yıllar için ise %3 Artış oranı olacak şekilde belirlenmiştir. Kira dönemi faaliyete geçiş ile başlayacak olup;  15 yıl süreli olarak belirlenmiştir.

bağdat caddesi kiralık dükkan beymen bağdat caddesi uşaklıgil apartmanı bağdat caddesi