ayakkabı dünyasının kurucusu ve pasifik yıldızı yapının ortağı mehmet akbacakoğlu

'Ayakkabı Dünyası’ndan inşaata!

Şirket haberleri emlaktasondakika.com 31.08.2015
Ayakkabı Dünyası markasının kurucusu Mehmet Akbacakoğlu, Pasifik Yıldızı Yapı isimli şirketi iki ortağıyla birlikte 4.5 milyon lira sermayeyle kurdu.
Ayakkabı Dünyası markasının kurucusu Mehmet Akbacakoğlu, gayrimenkul sektörüne adım attı. 4 milyon 500 bin lira sermaye ile kurulan Pasifik Yıldızı Yapı'nın diğer ortakları Selim Bilgiç ve Mustafa Öğdür.

Merkezi Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, Üsküdar'da bulunan Pasifik Yıldızı Yapı, 24 Ağustos 2015 günü İstanbul Ticaret Odası'na kayıt oldu. Konut inşaatı kategorisinde faaliyet gösterecek olan şirkette 3 ortağın sermayesi de 1.5 milyon lira.

Gayrimenkul sektöründe ne tür projeler üreteceği merak konusu olan şirkette müştereken yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Akbacakoğlu, müştereken yönetim kurulu başkan yardımcılığını Selim Bilgiç ve müştereken yönetim kurulu üyeliğini Mustafa Öğdür yapacak.

Sektörünün önemli oyuncularından olan Ayakkabı Dünyası'nın kökleri 1923'lü yıllara dayanıyor. Hafız Ahmet Efendi'nin yemeni-mes atölyesine ortak olmasıyla başlayan serüven 1973 yılında Mehmet Akbacakoğlu'nun ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren gruplarla anlaşarak ailenin toptancılığa geçmesini sağladı. Bu doğrultuda Akbacakoğlu, 1996 yılında Ankara İzmir Caddesi'nde ilk Ayakkabı Dünyası mağazasını açtı. 2014 yılında Esas Holding, Ayakkabı Dünyası'nın yüzde 60'lık hissesini satın aldı ve ilk konsept mağazasını Bursa Korupark AVM'de açtı. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

ayakkabı dünyası mehmet akbacakoğlu pasifik yıldızı yapı mehmet akbacakoğlu ayakkabı dünyası inşaat