radisson blu kayseri

Artaş imzalı Radisson Kayseri kentin değerine değer kattı!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 26.02.2015
Artaş İnşaat imzalı Radisson Blu Kayseri, kentin en yüksek binası olarak dikkat çekiyor.
Artaş İnşaat ve Sabri Paşayiğit ortak imzası taşıyan Radisson Blu Hotel Kayseri Projesi toplam 22 katıyla şehrin hem en yüksek binası hem de en modern yapısı olma özelliğini taşıyor. 

Kayseri şehir mimarisi konusunda ‘en' kavramını değiştirecek yepyeni bir yapıya ‘merhaba' dedi. Sabri Paşayiğit Design Office ve Artaş İnşaat iş birliği ile vücut bulan Radisson Blu Hotel Kayseri'nin çıkış noktası, bulunduğu şehre modern bir yapı kazandırmak olmuş. 

3750 m2 arsa alanı üzerinde yaklaşık 32.000 m2 inşaat alanına sahip otel, bodrum katlarıyla birlikte toplam 22 katlı ve yaklaşık 75 m yükseklik ile Kayseri'nin en yüksek binası olarak kaydediliyor. RadissonBlu Hotel Kayseri bir adet ‘PresidentalSuit' olarak adlandırılan kral dairesi, 13 adet suit, 41 adet köşe oda ve189 adet standart odası ile birlikte, engelli kullanımına göre düzenlenmiş üç adet odası ve iki adet antialerjik odasıyla da hizmet veriyor. 

Radisson Blu Hotel Kayseri'de temsil ettiği otel grubunun da benimsediği ‘Think Planet' kavramıyla oluşum sürecinde tüm çevresel etkiler göz önünde bulundurulmuş. Tüm mahallerde kullanılan LED aydınlatma ve ayrıca kojenerasyon sistemiyle de bu duruşunu desteklemiş. Cephe danışmanlarıyla çalışılarak yüzeylerdeki enerji kayıpları en aza indirilmiş.

Özellikle incelemek gerekirse iç mimari tasarımını Mimar F. Sema Özçelebi'nin yaptığı ‘PresidentalSuit' ise Koleksiyon Mobilya tasarımlarıyla düzenlenmiş. Yaklaşık 165 m2'lik bir alanda projelendirilenve 36 m2'lik bir odayla bağlantılı olarak düşünülen suitteayrı bir servis girişi ile mutfak bulunuyor. 50 m2'lik salonu oturma ve yemek bölümünden oluşan suitteBabil ailesinden Faruk Malhan imzası taşıyan Serhas kanepe ve sehpa kullanılmış. Yine Faruk Malhan imzası taşıyan Monte Cristo koltuklar, Guamba sehpalar da odanın atmosferini oluşturan tasarımlar arasında. En çok dikkat çeken oturma ünitelerinden biri olarak adını laleden alan Luca Scacchetti tasarımı Amoroso berjer, Tonelli marka Bakarat cam sehpa ile birlikte kullanılıyor. Girişte Mardinli dresuar, çalışma masasına eşlik eden Anitta yönetici koltuğu, Fasem marka Airlux sandalyeler de ‘PresidentalSuit'te kendine yer bulan Koleksiyon ürünleri arasında. 

radisson blu kayseri artaş inşaat