Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya

Yerli yatırımcı ‘bekle gör’ politikasına geçti!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 09.09.2015
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, Dubai Cityscape 2015 Fuarı'nı ve sektörü Emlaktasondakika.com için değerlendirdi.
Gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından Cityscape Global 2015 Fuarı'nda Emlaktasondakika.com röportajları tüm hızıyla devam ediyor. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya ile hem fuarı hem de sektörü konuştuk.

Cityscape fuarlarına katılıyoruz

Cityscape gibi önemli fuarlarda projelerimizi Körfez yatırımcılarına tanıtıyoruz. Bugün düne göre daha hareketli geçiyor. Arap yatırımcılar projelerimizle ilgileniyorlar. Bu durumu finanse edip satışa dökmeyi umut ediyoruz. Mart ayındaki Cityscape Fuarı'na da katılmayı düşünüyoruz. Körfez vatandaşları için Cityscape Fuarı çok iyi referans oluyor. Onlar da projelere bakarak, değerlendirerek kararlarını veriyorlar.

İstanbul'da fiyatlar her zaman uygun 

Projelerimizin fiyatları çok uygun. Fiyatlarımızı Lonra, Paris ve Barcelona ile karşılaştırdığımız zaman batı ile doğunun birleştiği bölge İstanbul'da fiyatlar oldukça uygun. Bu yüzden de Arap yatırımcı İstanbul'u tercih ediyor. 

Bekle gör politikası

Yerli yatırımcılar bekle gör politikasına geçti. Şu anda yerli yatırımcı ne olacak göreyim deyip ona göre hareket ediyor. Bu durumu koalisyonun kurulaması ve erken seçime girilmesi büyük ölçüde etkiledi.

Ayşe Özlem Kuruca/Emlaktasondakika.com

Barış Dumankaya Cityscape Dubai Cityscape 2015