Varyap Meridian / Varyap

Varyap firmasının Varyap Meridian projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Erdinç Varlıbaş

Varyap konut sektöründe racon kesmeye başladı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.03.2015
Varlıbaş Holding, 150 milyon liralık gayrimenkulün 37 milyon 500 bin liralık kısmını yatırımcısına bırakıyor.
Ekonomik olarak dalgalı zamanların fırsatları da içinde barındırdığına inanan Varlıbaş Holding, 150 milyon liralık gayrimenkulün 37 milyon 500 bin liralık kısmını yatırımcısı ile paylaşıyor.

Varyap Varlıbaş Holding, konut ve inşaat dünyasında yeni bir açılım kazandırarak mart ve nisanı “Varyap Yatırım Ayları” olarak ilan etti. Pendik Plaza'da 80, Varyap Meridian'da ise 40 olmak üzere 120 bağımsız bölümden iki ay içinde satın alma yapanlara peşinde yüzde 25 indirim yapılacak. Vadeli satışlarda bu indirim oranı yüzde 15'e gerilerken fiyatın yarısı peşin olarak alınacak ve kalan kısım üç yıllık vadeye yayılacak. Sıfır faizin uygulanacağı bu dönemin amacı, yatırımcının kazanmasını sağlamak.

Ekonomide her şeyin beklentiler üzerine olduğunu söyleyen Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, doların yükselişi karşısında yatırımı teşvik etmek bir şeyler yapmak için kolları sıvadıklarını deklare etti. Her iki projede de karlılıklarını tamamladıklarını belirten Varlıbaş, “Biz konut sektörünün lideriyiz. Liderlik vermekle, paylaşmakla olur. Bizde bu iki projede kazanacağımız kadarını kazandık. Kalan kısmı yatırımcımıza ile paylaşmak ve elde edeceğimiz geliri yeni yatırımlara aktarmak istiyoruz” dedi.

Yatırım için en uygun dönem

Firmaların bir önceki yılın hesaplarını kapattığı, insanların ise değişen mevsimler ve yaşam süreci ile mart nisan aylarında yatırıma daha uygun hareket ettiğini belirten Varlıbaş, “Araştırmalarımızda ve satış grafiklerimizi incelediğimizde bu iki ayda yatırımlar artıyor. Bizde inşaat seviyesi yüzde 60'ını geçen stoktaki konut ve ofislerimizi cazip seçeneklerle satışa sunacağız. Patentini almayı düşündüğümüz bu fikir ile her yıl yatırımcımıza kazandıracağız” diye konuştu.  

İnsanların kafalarının karışık olduğu, dövizin yükseldiği ve seçim öncesi zamanlarda yatırımın teşvik edilmesi gerektiğini kaydeden Varlıbaş, “Yatırım bu durumda yapılır. İnsanların kafasının karışık olduğu bir dönemde gayrimenkulün birinci enstrüman olduğunu dikkate alarak insanlarımıza bir jest yapıyoruz. Biz, Bodrum'daki Elemens haricinde lira bazında satış yapıyoruz. Ekonomi oturduğunda orada da liraya dönmek istiyoruz. Nisan sonuna kadar bu taşınmazların tamamının satılacağını düşünüyoruz. Kampanya dışında peşin alımlar da indirim oranımız ise yüzde 10” dedi. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Varlıbaş Holding Varyap Erdinç Varlıbaş Varyap Meridian Varyap Pendik Plaza