süleyman çetinsaya

Vadistanbul'un patronları canlı yayındaydı!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 08.09.2015
Cityscape Global 2015'te ilk canlı yayın konuklarımız Süleyman Çetinsaya ve Bahattin Uçar oldu.
Emlaktasondakika.com olarak çıkarma yaptığımız Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı'ndan canlı yayına başladık. İlk konuklarımız Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar ve Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Çetinsaya oldu.

Cityscape, sektör için çok önemli

Dubai'deki ekibimizin sorularını yanıtlayan Süleyman Çetinsaya '2012'de çıkan mütekabiliyetle birlikte bölgedeki yabancılara konut satmak konusunda Türkiye'deki ve İstanbul'daki projelerimizi burada anlatabiliyoruz. O nedenle her yıl katılıyoruz. Bu organizasyon her yıl çok fazla gelişiyor' ifadelerini kullandı.

Seçim nasıl etkiiyor

Fuarda, seçim sürecinin Türkiye'deki konut satışlarını nasıl etkilediğini de anlatan Çetinsaya 'Seçim süreçlerinde duraklamalar yaşananbilir. Ancak eskisi gibi çok etkilenmiyoruz. Projelerimize tam gaz devam ediyoruz. 2015 seçim yılı oldu. Seçimlerle geçiriyoruz ancak 2016 daha iyi olacak. Ekim'in 15'inde lanse edeceğimiz son etapta 1000'e yakın konut ve ofisler var. İnşaatına yakında başlıyoruz. Satışına da başlayacağız' ifadelerini kullandı.

Cityscape Türkiye 2016 geliyor

"Cityscape 2016 Türkiye'ye de katılacağız. Galatasar stadına olan metro ulaşımını Vadistanbul projesine havarayla bağlıyoruz. Ödemeleri ve bedeli tamamen biz yapacağız. 14 milyon euro civarına maliyeti var' dedi.

İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar ise sektörü emlaktasondakika.com mikrofonlarına değerlendirdi. İşte Uçar'ın açıklamaları...

İlk hedef ülke tanıtımı

"Öncelikli hedefimiz satış odaklı değil, ülkemiz ve projemizin tanıtımını önemsiyoruz. Ziyaretçilere bizi anlatmayı hedefliyoruz. Tüm bunları iyi anlattığınız zaman müşteri zaten gelip satın almalarda bulunuyor. Vadistanbul'da ilk etapta yüzde 50'ye yakın yabancı yatırımcı var"

"Mevcut projemizin çevresinde yer alan yolların yapımını da biz üstleniyoruz. Büyükşehirin manevi anlamda katkısı oluyor. Maddi konuların tamamı bizim üstümüzde"

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

süleyman çetinsaya bahattin uçar vadistanbul cityscape 2015