Haşim Süngü

"Türkiye, en planlı çalışan ülke"

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 29.04.2015
Hashim Property'nin düzenlediği Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde konuşan Haşim Süngü, Türkiye ekonomisini değerlendirdi.
ESD - Ortadoğu Ekonomi Platformu, İstanbul Yatırım Derneği ile Hashim Property & Investment'ın düzenlediği Uluslararası Yatırım Zirvesi; Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden enerji, teknoloji ve inşaat alanındaki söz sahibi yatırımcıları ağırlıyor.

"Türkiye ekonomisi büyümesini sürdürüyor"

İnşaat sektörünün yerli-yabancı yatırımcılarını bir araya getiren Zirve'de Türkiye ekonomisi hakkında değerleme yapan Uluslararası Yatırım Zirvesi Başkanı Haşim Süngü, "Türkiye Cumhuriyeti başarıdan başarıya koşuyor ve Hükümetin de büyük coşkuyla çalışmasıyla birlikte, dünyada hatırı sayılı devletler arasında yerini alıyor. 

Türkiye'de 12 sene boyunca ekonomide ciddi bir büyüme kaydedildiğini, sanayi, ticaret ve farklı sektörlerde de iyi yerlere gelindiğini belirten Başkan Süngü, herkesin üzerine düşeni yerine getirdiğini ifade ederken "Bütün Türk halkı heyecanla hükümetini desteklemekte ve devletini daha iyi yerlere getirmek için canla başla calışıyor" dedi.

"Hayaller gerçeğe dönüşecek"

Bugünkü Türkiye için bakanların önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirmeyi düşündükleri planlarının olduğunu ve kuruluşun 100. yıl dönümünde 2023 yılında belirlenen hedefleri burada paylaşacaklarını söyleyen Süngü, "Türkiye, 50 İslam ülkesi içerisinde en iyi ve en planlı çalışan bir ülke olarak sınıflandırılmıştır. Bundan sonra da düşlediğimiz hayallerin gerçekleşmesini diliyorum" diyerek sözlerine son verdi.

Emlaktasondakika.com

Haşim Süngü Uluslararası Yatırım Zirvesi Hashim Property