gayrimenkul sertifikası

TOKİ'den gayrimenkul sertifikası hakkında açıklama!

Sektörden Haberler 13.04.2017 11:39

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, gayrimenkul sertifikası halka arzından herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde indirim yapılmadığını belirtti.

TOK ile Makro İnşaat ortaklığında inşa edilen Park Mavera 3 gayrimenkul sertifikası ihracında bazı yatırımcılara iskontolu gayrimenkul sertifikası satıldığına yönelik haberlere ilişkin açıklama yaptı. TC Başbakanlık Toplu Konut İdaresi· Başkanlığı (TOKİ), mart ayında gerçekleştirilen gayrimenkul sertifikası halka arzında talep toplamanın 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirildiği ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde fiyat iskontosu yapılmadığını duyurdu.

TOKİ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında "Vakıf Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından 3 Nisan tarihli KAP duyurusunda bildirildiği üzere, 29-30-31 Mart tarihinde Park Mavera 3 projesine ilişkin sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilen 'Gayrimenkul Sertifikası' halka arzında, toplam 143 milyon 242 bin 425 TL değerindeki her biri 42,50 TL olan 3 milyon 370 bin 410 adet 'Gayrimenkul Sertifikası' satışı gerçekleştirilmiştir.Bu ifadeden açıkça anlaşılacağı üzere, talep toplama 42,50 TL'den sabit fiyatla gerçekleştirilmiş ve herhangi bir yatırımcıya hiçbir şekilde bir fiyat iskontosu yapılmamıştır. Dolayısıyla halka arzımızda bireysel ve kurumsal yatırımcıların tamamına 42,50 TL den sertifika satışı gerçekleştirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.