Sur Yapı Tilia / Sur Yapı

Sur Yapı firmasının Sur Yapı Tilia projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Altan Elmas

Sur Yapı Balıkesir’e yatırım yapma kararı aldı!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.05.2015
İstanbul'u üs yapan Sur Yapı, son dönemde ağırlık verdiği İzmir’e ilave olarak Balıkesir’i de yatırım yapılacak iller kapsamına alacak.
GYODER'in düzenlediği 7. Gelişen Kentler Zirvesi'nde konuşan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bu tür organizasyonların kentleri geleceğini belirlediği belirterek, Balıkesir'in en güzel örnek olduğuna işaret etti. 

Balıkesir ilgi ve yatırımı hak ediyor

Balıkesir'in zirveyi ve ilgiyi hak ettiğini belirten Elmas, daha önce taahhüt hizmetleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Balıkesir'de ticari gayrimenkul fırsatı arayacaklarını belirten Elmas, “Buna ilaveten Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çabaları var. Konut üretimini de bu açıdan mercek altına alacağız. Planlarımızda Marmara Bölgesi ağırlıklı olmak üzere Anadolu'nun gelişen kentleri var. Radarımızı bu çalışmalara çevirdik” dedi.

Yatırımcıyı bölgeye çekmek gerek

Kentlerin kaderinin değişmesinde ve değerlerinin topluma tanıtılmasında zirvelerin büyük katkısının olduğuna inanan Elmas, “Yatırımcılar her zaman meşguldür ve gündemleri vardır. Bizde ‘Balıkesir'de acaba bir şey olur mu?' diye düşünüyorduk ama harekete geçemiyorduk. Zirve vesileyle oldu. Bundan sonra Balıkesir'i daha yakından takip edecek ve fırsatları değerlendireceğiz” diye konuştu. 

Yatırımcı ihtimam ister

Yatırımcıların belli kıstasları olduğunu belirten Elmas, “Yatırımcı öngörülebilirlik ister, Yerleşik düzen, değişmeyen kurallar ve kararlar, belirlenen takvimler ister. Yatırımın geri dönüşümü ve kazandırmasını da bu kriterler belirler. Belediyelerin ve yerel yönetimlerin tanıtımda aktif rol almaları işleri kolaylaştırır” dedi.

Devletin planlaması var

Devletlerin ve hükümetlerin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de aktif olarak iş yapmaktan vazgeçtiğini belirten Elmas, “Bakan Babacan hükümetin kalkınma hamlesinde önceliklerin ve vizyonun belirlendiğini açıkladı. Yani kimlerin hangi işleri, hangi takvim çerçevesinde gerçekleştireceği taahhüt edilirse takdirde yatırımcı güven duyar.  Oluşan güven ortamında ve hukuk sisteminde yabancı sermaye gelir” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

İstanbul Bursa Sur Yapı Altan Elmas