Süleyman Çetinsaya

Süleyman Çetinsaya, Katar'da canlı yayınımıza katıldı!

Sektörden Haberler 19.04.2017 13:58

Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda canlı yayınımıza konuk oldu.

Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda canlı yayınımıza katıldı. 8 projeyle Expo Turkey by Qatar Fuarı'n katılım gösteren Süleyman Çetinsaya, 2 yeni projenin tanıtımını yapacaklarını duyurdu.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Katar, Türkiye'ye çok ilgi duyan bir ülke. Katar'la olan siyasi ve ekonomik ilişkiler Türkiye'de ve İstanbul'da bilhassa onlar gayrimenkul alamaya sevk ediyor. Katar ile olan ilişkilerimiz gayet iti gidiyor. İnşallah bundan sonrada daha iyi gider." ifadelerini kullandı. 

"8 projeyi tanıtıyoruz, 2 proje daha ilave edeceğiz"

Expo Turkey by Qatar'a 8 projeyle katıldıklarını ifade eden Çetinsaya, "8 projeyi tanıtıyoruz önümüzdeki günlerde 2 projeyi daha ilave edeceğiz. Diğer fuarlara da katılıyor. Çünkü Ortadoğulu vatandaşlar İstanbul'da ev sahibi olmayı arzu ediyor. Bu mütekabiliyet yasası geç çıkan bir yasa, keşke bundan 50 sene önce çıksaydı, o vatandaşlarla Türkiye'de bir takım gayrimenkul ve yatırımlar konusunda bir iş birliği olsaydı." dedi.

Yabancılara satış hakkında Çetinsaya şunları söyledi;

Gayrimenkul satışında bir takım KDV istisnaları, Türkiye'ye getireceği yabancı parada onun KDV'den muaf tutulması yatırım yapılması için teşvik edilmesi güzel şeyler bundan sonra daha iyi daha gayretli olacağı kanaatindeyim.

Her referandum veya seçim dönemimde insanlarda bir bekleme olduğunu ve duraklama yaşandığını vurgulayan Çetinsaya, "Bu referandum döneminin öncesinde de bir duraklama yaşandı ama 16 Nisan'daki vatandaşın kararından sonra artık önümüz açıldı bir kararsızlık olmamalı artık işimize odaklanmalıyız" dedi.