Yenitepe Kadıköy / Nuhoğlu İnşaat

Nuhoğlu İnşaat firmasının Yenitepe Kadıköy projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Şemsettin Aydın İstanbul 216

Şemsettin Aydın, "200 yıl sonra dönüşümü yenilemeyelim"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 30.03.2015
Kentsel dönüşümün iyi kurgulanması gerektiğini iddia eden Şemsettin Aydın, aksi takdirde bunun maliyetini milletçe ödeyeceğimizi söyledi.
Kentsel dönüşümün simge haline gelen Fikirtepe'de İstanbul 216'yı geliştiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, master planlamaların. Alt yapının ve algı yönetiminin önemine dikkat çekti. Bunların herhangi birinde tekleme olduğunda tüm çabaların boşa gideceğini söyleyen Aydın, “Fikirtepe olgusu bizi, hükümeti ve toplumu aştı. Türkiye'ye mal oldu. Başarısızlık halinde hepimiz altında kalırız. Şu anda bölgede gündüzleri 40-50 bin kişi yaşıyor ama yeni Fikirtepe'de bu rakam 200 bin olacak. Bunu karşılayacak altyapı şimdiden kurulmalı. Aksi takdirde yol alınmaz ve geleceği facia olur” dedi.

İyi kurgulamazsak 200 yıl sonra tekrarlarız

Kentsel dönüşüme hazırlıksız yakalanıldığını söyleyen Aydın, master planlar olmadan harekete geçildiğini kaydederek, “Çünkü bakanlık, firmalar, müteahhitler ve arsa sahibi vatandaşlar olmak üzere böyle bir olaya hiç birimiz hazır değildik. Hak sahiplerinin hepsi piyango vurduğunu ve zengin olduklarını zannettiler. Aklımız başımıza yeni gelmeye başladı. Kentsel dönüşümü eğer 200 yıl sonra bir daha yapmak zorunda kalmak istemiyorsak şimdi altyapısı olan, yarına sahip çıkan, insani, planlı ve iyi bir şey yapalım. Biz sadece bunu istiyoruz. Bunun içinde arazi, bilgi, finansman.. olmak üzere her şart müsait. Yokuş yerler mi var? Oralara gerekirse yürüyen merdiven yapılır. Ufkumuz açık. Yeterki bir arada hareket edelim. Biz şu anda Fikirtepe'ye hakimiz. Her şeyini biliyoruz. Bakanlığın, vatandaşın ve müteahhitin reflekslerini çok iyi biliyoruz. Ama planlamalar olmadığı her şeyde eksik kalıyoruz” dedi.

İstanbul 216 İletişim Bilgileri;
Web: http://istanbul216.com.tr/
Telefon: 444 9 101

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Şemsettin Aydın Baysaş İnşaat Fikirtepe Kentsel Dönüşüm