Onur Öngün

Sektör temsilcileri yabancıya satış hedefini yükseltti

Sektörden Haberler Emine Pile 16.11.2015
Yabancılara gayrimenkul satışının 'döviz kazandırıcı hizmet' kapsamına alınabileceğinin açıklanması ile sektör, hedeflerini şimdiden 2 katına çıkardı.
Sektör temsilcileri, ilgili düzenlemelerin hayata geçmesi durumunda gelecek yıl yabancılara döviz girdisi rekoru kırabilecek gayrimenkul satılabileceği görüşünde.

20 BİN KONUT HEDEFİNE YAKLAŞILDI 

Ankara'da faaliyet gösteren ve Rusya, Katar, Kuveyt, Dubai, Ukrayna, Japonya gibi çok farklı ülkelerden yatırımcılara gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren Onursal Gayrimenkul'ün Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, 2015'te '20 bin konut, 5 milyar dolar gelir' hedefine 10. ay itibariyle yaklaşıldığını söyledi. Türkiye'de geçen yıl 1 milyon 100 binden fazla konut satıldığını anımsatan Öngün, "Bunun yaklaşık 19 bini yabancılarındı. Bu yıl beklenti 20 bine yakın. 'Döviz kazandırıcı hizmet' uygulamasıyla sektör, gelecek yıla yönelik hedeflerini şimdiden 2 katına çıkardı. Yabancılar sadece konutu değil, gayrimenkul temelinde diğer tüm yatırım enstrümanlarını da çok önemsiyor. İngilizler ve Ruslar Ege ve Akdeniz sahillerinde alım yaparken, Körfez Ülkeleri ve Ortadoğulu işadamları İstanbul ve Ankara'yı tercih ediyor" şeklinde konuştu. 

yabancıya gayrimenkul satışı Onur Öngün