seçimlerde kullanılan zarflar

Seçimler gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi?

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 08.09.2015
Dubai Cityscape 2015'te konuşan sektör oyuncuları, seçim sürecini değerlendirdi.
Dünya gayrimenkul sektörünün kalbi şu sıralar Dubai'deki Cityscape Global 2015 Fuarı'nda atıyor. 10 Eylül'e kadar devam edecek fuara 28 ülkeden binlerce yatırımcı katılıyor. Toplamda 61 Türk firmanın katıldığı dev organizasyona emlaktasondakika.com'da adeta çıkarma yapıyor.

ESD ekibi olarak canlı röportajlar gerçekleştirdiğimiz sektörün önemli aktörlerine, seçimlerin gayrimenkul sektörünü nasıl etkilediğini sorduk.

Ahmet Misbah Demircan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Seçimler ve seçim sonrası ortaya çıkacak istikrarlı hükümetler çok önemli. İş adamlarının öncülüğünü devlet yapar. Kanal İstanbul bildiğim kadarıyla İstanbul'un nüfusunu 7.5 milyon kişi büyütecek ki bu yeni istihdamlar anlamına geliyor. Bu projenin ekonomik büyüklüğünü rakamlarla ifade etmek mümkün değil. Finansmanda sıkıntı olmaz ancak siyasi iradenin bunu yapıyorum diyip arkasında duruyor olması gerek. O nedenle siyasi istikrarın uzun süreli olması çok önemli”

Süleyman Çetinsaya

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

“Seçim süreçlerinde duraklamalar yaşanabilir. Ancak eskisi gibi çok etkilenmiyoruz. Projelerimize tam gaz devam ediyoruz. 2015 seçim yılı oldu. Seçimlerle geçiriyoruz ancak 2016 daha iyi olacak.  Ekim'in 15'inde Vadistanbul'un son etabını lanse edeceğiz. 1000'e yakın ve konut ofisler var. Satışına kısa süre içerisinde başlayacağız”

Kaan Yücel

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü

“Seçimler artık Türk halkını pek etkilemiyor desek yanlış söylemiş olmayız. Çünkü yatırımcılar, sonuçların hep iyiye gideceğine inanıyor. Bu nedenle artık seçim endeksli bir hareket söz konusu değil. Seçimlerle geçen 2015'in ilk 7 ayında dahi 700 bin konut satılmış. Biz de Piyalepaşa olarak seçimi bekliyoruz, hemen sonrasında reklam kampanyasını başlatacağız”

Ömer Derbazlar

Birleşik Gayrimenkul Ortağı

“Erken seçim planlarımızı birkaç ay ertelemiş oldu. Biz kısa vadeli işe girmiş değiliz, gayrimenkul sektörü minimum 5 yıllık süreci içeren bir proje. Kısa süreli siyasi ve ekonomik hadiseler bu sektörü etkilemez. Biz işimizi yapıp, yatırım yapmak zorundayız”

Ali Dumankaya

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

“Ülkemiz şu dönemde inişli çıkışlı bir süreç yaşıyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Ancak seçimlerden sonra gayrimenkul ve inşaat sektörü istikrarlı bir şekilde ilerleyecek. DKY On'da satışlara başladık, iyi gidiyor”

Emlaktasondakika.com ekibi Dubai'den bildirdi...

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

dubai cityscape 2015 seçimlerin gayrimenkul sektörüne etkisi