Pasifik ile Çiftay

Pasifik ile Çiftay, Ankara’daki proje ortaklığına son verdi

Sektörden Haberler 30.05.2019 14:26

Pasifik İnşaat ile Çiftay, Ankara’da yapımı devam eden konut, ofis, AVM, otel, okul ve hastaneden oluşan projedeki ortaklığına son verdi.

4.2 milyar TL'lik dev inşaat projesinde sürpriz ayrılık… Çiftay, projeden ayrıldı. Çiftay'ın, bundan sonra madencilik faaliyetlerine ağırlık vereceği öğrenildi. Kaynaklar, “İşlemler büyük ölçüde tamamlandı” dedi. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada, projeyle ilgili olarak “Şehir içinde şehir kuracağız” demişti.

Pasifik İnşaat-Çiftay İnşaat ortaklığı, bir süre önce Ankara'da EGO Garajı üzerinde 750 bin metrekare satılabilir-kiralanabilir alan ile 1 milyon 400 bin metrekare inşaat alanı olan dev bir projeye başladı. Ortakların, arsa bedeli olarak Emlak Konut GYO'ya 1 milyar 258 milyon lira ödediği duyuruldu. Proje alanında konut, ofis, AVM, okul, hastane ve otel inşa edileceği kaydedildi.

ÇİFTAY AYRILDI

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, projeyle ilgili yaptığı bir açıklamada, “Ankara'nın merkezine bir şehir kuruyoruz. 1200 tane aile konutu planlıyoruz. Burada küçük ev olmayacak. 30 bin metrekare alanda markalı rezidans yaparken, otel hizmeti sunan evler de inşa edeceğiz. Büyük şirketler için müstakil ofisler yaparken, home ofis de hayata geçireceğiz” demişti. Erdoğan, projenin 4 yılda tamamlanmasını öngördüklerini belirtmişti.

Projede, önemli bir gelişme yaşandı. Çiftay, projeden ayrıldı ve ortaklık sona erdi. Tabelalardan da “Çiftay” ifadesi çıkartıldı. Kaynaklar, “İşlemler büyük ölçüde tamamlandı” dedi.