osmangazi köprüsü

Osmangazi'de geçiş 89 TL, 'selfie' cezası 92 TL

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 07.07.2016
Bayramda ücretsiz geçişi fırsat bilenler Osmangazi Köprüsü'ne akın ediyor. Selfieciler ceza yiyor.
Osmangazi Köprüsü 30 Haziran günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle açıldı. Köprü, 11 Temmuz saat 07.00'ye kadar ücretsiz. Yoğunluk nedeniyle trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Sağ şerit 'selfie' çektirmek isteyenlerle doldu.

GİDİŞ-GELİŞ TUR ATANLAR BİLE VAR

Köprüyü merak ederek Kocaeli, Yalova, Bursa, İstanbul ve Sakarya'dan gelenler ücretsiz olan köprüde önce Yalova istikametine doğru gidip, daha sonra geri dönerek Kocaeli istikametine doğru yol aldılar. Trafik ekipleri ve köprüyü yapan Otoyol A.Ş. görevlileri fotoğraf çektirmek için duraklama yapanları uyardılar.

TÜM UYARILARA RAĞMEN

Ekipleri köprü üzerinde fotoğraf çektirenlere, 'Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak, gerekli önlemleri almadan duraklamak veya park etmek' suçundan 92 TL para cezası kesti. 

Bu da köprü turizmi! 

Öte yandan Yalova Altınova Belediyesi'nin ise üstü açık otobüs ve otobüslerle ilçede yaşayanları gezintiye çıkarması dikkat çekti. Vatandaşlar, otobüslerle köprünün üzerinde ilerlerken hatıra fotoğrafları çektiler.

osmangazi köprüsü osman gazi köprüsü recep tayyip erdoğan