Nef Ataköy 22 / Timur Gayrimenkul

Timur Gayrimenkul firmasının Nef Ataköy 22 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
nef ataköy 22

Nef, dünya gazetelerine 'demokrasi ilanı' verdi!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 28.07.2016
Darbe girişiminin ardından ekonomiye güveni tazelemek isteyen iş dünyası, yurtdışında da bu girişimi anlatmak için harekete geçti.
Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından Nef, bu süreci dünya gazetelerine ‘demokrasi ilanı' vererek anlatmaya başladı. İlk ilanı dün Amerikan gazetesi New York Times'a verdi. Nef'in ilanı, USA Today ve Financial Times'ta da yer alacak.

Nef ve Nef Vakfı tarafından verilen ilan, ‘Herkes evini korur' diyerek başlıyor ve ‘15 Temmuz gecesi Türkiye'de ne oldu biliyor musunuz?' sorusuyla sürüyor. 

nef new york times

‘Herkes evini korur'

Sokakları tankların bastığı, F-16'ların uçtuğu, Meclis'in bombalandığı ve insanların şehit olduğuna dikkat çekilen ilanın devamı ise şöyle: “Ama bunun demokrasimize karşı bir darbe girişimi olduğu anlaşıldığı anda... İşte o an asıl her şey başladı. O gece başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, tüm devlet büyüklerimiz, her görüşten siyasi partilerimiz, medyamız ve tabii ki milletimiz din, dil, ırk ve düşünce farkı gözetmeden bir araya geldi. Herkes sokaklara çıktı. Yanlarında sadece yürekleri vardı. 

Akıllardaysa tek bir düşünce: Burası Türkiye. Burası bizim evimiz. Ve konu evimizi korumak olduğunda hepimiz biriz. O gece, Fransız Devrimi'nde olduğu gibi biz de milletçe demokrasimiz için canımızı vermeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Darbecilere karşı halk olarak dur dedik ve milletçe darbe girişimini durdurmayı başararak dünya tarihinde ender yaşanan bir demokrasi zaferine imza attık.

O gece biz bir olduk. Tüm Türkiye tek yürek olduk ve evimizi, vatanımızı, demokrasimizi koruduk. İyi ki de koruduk. Şu an sokaklarımızda sadece demokrasi için bir araya gelen halkımız, barış içinde hayatına devam ediyor. Yaşasın demokrasi.”

Tüm kesimler bir araya geldi

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, girişimin ardından Türkiye'de bir ‘demokrasi zaferi' kazanıldığına dikkat çekerek, ülkenin ekonomisine ilişkin bir duyarlılık ortaya koyarak ellerini taşın altına koyacaklarını söyledi.

Bu olaydan sonra toplumun tüm kesimlerinin bir araya geldiğini vurgulayan Timur, Milliyet'e daha önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Türk milletinin ülkesi için bu kadar duyarlı olduğu bir dönem ümitlerimizi perçinledi. Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacak. Nitekim ortada bir Fransız Devrimi gibi kazanılan bir demokrasi zaferi var. Bizim bunu hem yurtiçindeki gazetelere hem de yurtdışındaki gazetelere ilanlar vererek tüm dünyaya anlatmamız gerekiyor. Biz de Nef olarak Türkiye'den sonra dünyanın en bilinen gazetelerine de demokrasi ilanı verme kararı aldık.”

Nef usa today demokrasi ilanı New York Times