Can Aynagöz Aslı Tokatlı

Mesa kalitesi bir kere daha Ankara’da yükseliyor

Sektörden Haberler 02.04.2015 15:46

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere kalite ve güven çağrıştıran konut markası Mesa, yeni projesi Mesa Koza 66’yı tanıttı.

Mükemmeliyetçi bir yaklaşım ve kalite önceliğiyle 46 yıldır imza attığı birçok projede ürettiği milyonlarca metrekarelik inşaat alanı ve on binlerce konut ile Türkiye'ye sayısız değer katan Mesa, Ankara'daki yeni projesi Mesa Koza 66'yı kurumun üst düzey yöneticilerinin katılımı ile projenin satış ofisinde gerçekleştirdi. Mesa Mesken Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Ahmet Can Aynagöz, bölgenin dönüşümünde kendilerininde 2 bin konutluk bir katkılarının olduğunu dile getirdi.  

Yaptığı konuşmada Gaziosmanpaşa'daki gecekondu bölgesinin belediyenin ve resmi kuruluşların katkıları ile dönüştüğünü dile getiren Aynagöz, arsanın kendilerine geçiş öyküsüne de değindi. İller Bankası'na ait olan arsayı geçtiğimiz yıl hasılat paylaşımı yöntemi ile aldıklarını hatırlatan Aynagöz, “Yüzde 40 hasılat paylaşımı yöntemi ile arsayı aldık. Bir yıldan beri üzerinde çalışyoruz. Burası bizim için özel bir bölgedir. Proje ismini sokağın ismi olan Koza'dan alır. 66 da kapı numarasıdır” dedi.

Gaziosmanpaşa'da bilinen Mesa kalitesi

Mesa Koza 66, büyükelçiliklerin ve uluslararası kuruluşların yoğun olarak tercih ettiği Gaziosmanpaşa'da, şehrin tüm kilit noktalarına dakikalar içinde ulaşılabilen bir konumda yer alıyor. Toplam 8.766 metrekarelik bir arazi üzerinde yükselen Mesa Koza 66, nitelikli bir yaşam alanı oluşturma hedefiyle toplam 49.756 metrekare inşaat alanında hayata geçiyor.

İki yatay ve bir dikey bloktan oluşan projede 206 konut yer alıyor. Dikey bloktaki konutların net kullanım alanları 76 metrekare ile 264 metrekare arasında değişirken yatay blokta yer alan dairelerin kullanım alanları 66,5 metrekare ile 144,5 metrekare arasında dağılıyor. Dikey blokta 2+1'den 6+1'e kadar farklı tiplerde, yatay blokta ise stüdyo tipinden 3+1'e kadar farklı tiplerde konutlar projelendirilmiş durumda.

Fiyatıyla kalitesini vurguluyor

Ortalama metrekare fiyatı 5 bin 586 lira olarak açıklanan Mesa Koza 66'da konutlar, 473 bin lira ile 1 milyon 980 bin lira arasında değişen fiyatlarda alıcı buluyor. Projede sosyal tesislere 500 metrekare, yeşil alana ise 2 bin 470 metrekarelik alan ayrıldı.

Ulaşımı harika, Ankara'nın merkezinde

MESA Mesken Sanayii tarafınhdan geliştirilen Mesa Koza 66 ulaşım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Ankara şartları hesaba katıldığında Kızılay'a 5 km mesafede olan Measa Koza 66, Tunalı Hilmi Caddesi'ne 2.50 km, Çevre Yolu'na 2.50 km, Eskişehir Yolu'na 12 km ve Esenboğa Havaalanı'na 40 km mesafede yer alıyor. Sitenin çıkışından 50 metre mesafede ise otobüs durağı yer alıyor.

İletişim Bilgileri
0312436 85 85
mesakoza66.com
Koza Sokak No: 66, 06105 Çankaya

Hüseyin Belibağlı-Fatih Işık/Emlaktasondakika.com