Marmara Park MIPIM’de, En İyi Alışveriş Merkezi kategorisinde Ödül aldı!

Marmara Park MIPIM’de, En İyi Alışveriş Merkezi kategorisinde Ödül aldı!

Sektörden Haberler 15.03.2013 14:25

Yönetmekte olduğu 185 alışveriş merkezi ile Avrupa pazar lideri olan ECE Grubu, başarısını iki MIPIM Ödülü birden kazanarak taçlandırdı

2012 yılı Ekim ayında açılan Marmara Park, Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden sayılan MIPIM Ödülleri'nde bu yıl juri ve katılımcıların oylarıyla “En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü” ne layık görüldü.

ECE Grubu, Stuttgart'taki Milaneo projesi ile de “Best Futura Mega Project” dalında ödül aldı.
 
 
ECE Grubu CEO'su Alexander Otto, Marmara Park'ın kazandığı ödül ile ilgili olarak “Bu anlamlı ödül, yaptığımız işin kalitesinin onaylanmasıdır. Bu anlamda projenin gerçekleştirilmesinde katkısı olan tüm ekibimize ve mimarlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek mutluluğunu dile getirdi.
 
DWS üst düzey yöneticilerinden Hermann Wüstefeld ise, “MIPIM Ödülü, bizim için alışveriş merkezi mimarisinde, konseptinde ve uygulamasında gösterilen başarının ve gerçekleştirmiş olduğumuz yatırımın önemi ile doğruluğunun teyididir” dedi.
 
Marmara Park, alışveriş merkezine bağlantılı Bauhaus Yapı Marketi ve Real Hipermarket de dahil olmak üzere 100.000 m2 kiralanabilir alanı, 4.000 araç kapasiteli otoparkı, dört kat üzerinde yer alan 250 mağazası, kafe ve restoranları ve sineması ile Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak sayılıyor. 220 milyon euro değerindeki projenin yatırımcıları, yüzde 50'şer payla Deutsche Bank'ın sahibi olduğu DWS ile ECE/Otto Grubu.
 
ECE Grubu:
ECE Grubu, 1965 yılından bu yana alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, yatırımlarının hayata geçirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Grup, aktif olduğu 16 ülkede yönetmekte olduğu185 alışveriş merkezi ile Avrupa sektör lideridir. 6 milyon m2 kiralanabilir alanda faaliyet gösteren 17.500 perakendeci ortağının yıllık ciroları toplamı yaklaşık 19 milyar euro'dur. Berlin'de yer alan Potsdamer Platz Arkaden, Leipzig'de bulunan Promenaden im Hauptbahnhof Leipzig ve Stettin-Polonya'da bulunan Galeria Kaskada, ECE Grubu tarafından yönetilmekte olan alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Stuttgart'daki Milaneo ve Frankfurt'da yer alan Skyline Plaza'nın da aralarında yer aldığı Avrupa çapında 11 proje ise halen planlama ve inşaat aşamasındadır.
 
ECE Grubu'nun iştiraki olarak 2000 yılında İstanbul'da kurulmuş olan ECE Türkiye, İstanbul'da Marmara Park, Metrocity, Beylikdüzü Migros, CarrefourSA Bahçepark, Maltepe Park, Neomarin, Ankara'da ANKAmall, Eskişehir'de Espark, Antalya'da Terracity ve Antalya Migros ile İzmir'de CarrefourSA Karşıyaka Alışveriş Merkezleri'ni yönetmektedir. ECE Türkiye tarafından yönetilmekte olan 11 alışveriş merkezinde, 600.000 m2 kiralanabilir alan üzerinde 1.800'ün üzerinde perakendeci ortağımız faaliyet göstermektedir. ECE Türkiye'nin İstanbul'daki yeni projesi Akasya Park Ümraniye'nin 2015 yılında açılması ile birlikte ECE Türkiye tarafından yönetilmekte olan toplam kiralanabilir alan 700.000 m2'ye ulaşacaktır.